- Úvod
- >>
- Javor červený ´SUMMER RED´ 60-70 cm, kont. 4 l
Javor červený ´SUMMER RED´ 60-70 cm, kont. 4 l
Solitérní okrasný javor s trojcípími listy v působivém podzimním zbarvení.
Novinka
Javor červený ´SUMMER RED´ 60-70 cm, kont. 4 l
Solitérní okrasný javor s trojcípími listy v působivém podzimním zbarvení.
Parametry a vlastnosti
| Dostupnost | skladem |
|---|---|
| Mrazuvzdornost | - 20 °C |
| Kontejner | 4 l |
| Prodejní velikost | 60-70 cm |
| Šířka | 4-6 m |
| Výška | 8-10 m |
| Botanický název | Acer rubrum ´Summer red´ |
| Půda | vzdušná, propustná |
| Stanoviště | sluneční, polostín |
| Použití | solitér |
| Intenzita růstu | strědní |
Popis
Charakteristika: Javor červený ´SUMMER RED´ je kultivar s oválnou, později širokou pyramidovou korunou, dorůstající výšky kolem 10 m. Charakteristické trojcípé listy hrají během roku v atraktivních barvách. Mladé rašící listy se zbarvují do výrazné červené, což v kombinaci se starším tmavozeleným olistěním, nacházejícím se na jednom výhonu, působí velmi dekorativně. Na podzim listy přecházejí do odstínů od žlutooranžové po šarlatovou červenou. Tato odrůda je vhodná pro soltiérní výsadbu či jako alejový i parkový strom.
Pěstování: Červené javory vysazujeme na slunné nebo polostinné stanoviště. Plné slunce zaručuje nejlepší podzimní zbarvení listů. Potřebují výživnou, překypřenou hlinitou půdu.
Pěstování: Červené javory vysazujeme na slunné nebo polostinné stanoviště. Plné slunce zaručuje nejlepší podzimní zbarvení listů. Potřebují výživnou, překypřenou hlinitou půdu.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
