Kakost luční ´STORM CLOUD´ kont. 0,5 l
Vytrvalá a nenáročná trvalka s fialovými květy, vhodná do venkovských zahrad.
Kakost luční ´STORM CLOUD´ kont. 0,5 l
Vytrvalá a nenáročná trvalka s fialovými květy, vhodná do venkovských zahrad.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Geranium pratense ´Storm Cloud´ |
|---|---|
| Půda | mírne vlhká, propustná |
| Počet kůsu na m2 | 7-9ks |
| Stanoviště | slunce, polostín, stín |
| Použití | smíšené trvalkové záhony |
| Doba kvetení | V - IX |
| Intenzita růstu | rychle rostoucí |
| Barva květu | fialová |
| Výška v květe | 40-50 cm |
| Výška v liste | 30-40 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -34 °C |
| Kontejner | 0,5 l |
Popis
Charakteristika: Pakost luční "Buřečný mrak" patří mezi letní trvalky vyznačující se nenáročností a vytrvalostí. Z přízemní růžice, kterou tvoří tmavozelené, hluboce vykrajované listy, vyrůstají na delších pevných stoncích fialové květy. Kvetení se může během roku opakovat, je třeba jen odstraňovat odkvetlá soukvětí. Pakost je mimořádně vhodný pro výplň v trvalkových záhonech nebo jako součást venkovských výsadeb.
Pěstování: Pakost vysazujeme do propustné zahradní půdy na slunce nebo do polostínu. Daří se mu i ve stínu. Toleruje občasné sucho i vlhko. Uplatňuje se zejména ve skupinové výsadbě na okraji smíšených trvalkových záhonů.
Pěstování: Pakost vysazujeme do propustné zahradní půdy na slunce nebo do polostínu. Daří se mu i ve stínu. Toleruje občasné sucho i vlhko. Uplatňuje se zejména ve skupinové výsadbě na okraji smíšených trvalkových záhonů.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
