- Úvod
- >>
- OVOCNÉ STROMY
- >>
- Kdouloň 'PORTUGAL' podn. kdouloň, 140-150 cm, kont. 7,5 l
Kdouloň 'PORTUGAL' podn. kdouloň, 140-150 cm, kont. 7,5 l
Odrůda s velkými hruškovitými plody pro konzervárenské zpracování.
Kdouloň 'PORTUGAL' podn. kdouloň, 140-150 cm, kont. 7,5 l
Odrůda s velkými hruškovitými plody pro konzervárenské zpracování.
Parametry a vlastnosti
| Dostupnost | skladem |
|---|---|
| Kontejner | 7,5 l |
| Prodejní velikost | 140-150 cm |
| Sběr plodů | IX - X |
| Šířka | 4 - 6 m |
| Podnož | kdouloň |
| Výška | 5 - 8 m |
| Botanický název | Cydonia oblonga ´Portugal´ |
| Půda | vzdušná, propustná, humózní |
| Stanoviště | slunečné, teplé |
| Barva květu | bíla |
Popis
Charakteristika: Kdouloň ´PORTUGAL´ je odrůda s pomalejším růstem a rozložitou korunou. Plody jsou velmi velké / 600g /, hruškovitého tvaru, žluté barvy. Dužina je tuhá s vysokým obsahem pektinu. Dozrávají v říjnu, konzumní zralost je od prosince do konce dubna. Většina odrůd kdoule je však příliš tvrdá, trpká a kyselá na to, aby se daly jíst za syrova, dokud nezměknou pod vlivem mrazu nebo samovolně následkem rozkladu některých látek. Plody jsou vhodné pro další zpracování - džemy, marmelády, kompoty.
Pěstování: V moderních okrasných zahradách ji vysazujeme jako zajímavý malý strom do záhonů sestávajících ze smíšených keřů nebo jako solitér uprostřed trávníků, kde přitahuje pozornost po celý rok.
Pěstování: V moderních okrasných zahradách ji vysazujeme jako zajímavý malý strom do záhonů sestávajících ze smíšených keřů nebo jako solitér uprostřed trávníků, kde přitahuje pozornost po celý rok.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
