Kokarda osinatá ´ARIZONA SUN´ kont. 1 l
Nízká kokarda s ohnivými květy v odstínech červené, oranžové a žluté barvy.
Kokarda osinatá ´ARIZONA SUN´ kont. 1 l
Nízká kokarda s ohnivými květy v odstínech červené, oranžové a žluté barvy.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Gaillardia aristata ´Arizona Sun´ |
|---|---|
| Půda | propustná |
| Počet kůsu na m2 | 5 - 7 ks |
| Stanoviště | slunečné |
| Použití | smíšené trvalkové záhony |
| Doba kvetení | VI - VIII |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | červeno žlutá |
| Výška v květe | 50 cm |
| Výška v liste | 30 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | - 30 °C |
| Kontejner | 1 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 40 cm |
Popis
Charakteristika: Kokarda osinatá původně pochází ze Střední a Jižní Ameriky, odkud se dostala do Evropy. Kokarda osinatá ´ARIZONA SUN´ je rychle rostoucí trvalka dorůstající výšky 30 - 40 cm. Kvete od června velkými květy, jejichž střed je červeno hnědý a okvětní lístky jsou červeno-oranžovo-žluté barvy. Listy jsou široce kopinatého až vejčitého tvaru, sytě zelené barvy.
Pěstování: Kokarda vyžaduje slunné místo a sušší propustnou zahradní půdu. Je tolerantní vůči občasnému suchu. Období kvetení prodloužíme odstraněním odkvetlých květů. Je to vynikající trvalka do smíšených kvetoucích záhonů a to zejména díky bohatství květů a dlouhému období kvetení. Barevný efekt květů se znásobuje s počtem vysazených rostlin. Dobře se kombinuje s ostatními suchomilnými trvalkami jako např. třapatka, kopretina nebo okrasné trávy.
Pěstování: Kokarda vyžaduje slunné místo a sušší propustnou zahradní půdu. Je tolerantní vůči občasnému suchu. Období kvetení prodloužíme odstraněním odkvetlých květů. Je to vynikající trvalka do smíšených kvetoucích záhonů a to zejména díky bohatství květů a dlouhému období kvetení. Barevný efekt květů se znásobuje s počtem vysazených rostlin. Dobře se kombinuje s ostatními suchomilnými trvalkami jako např. třapatka, kopretina nebo okrasné trávy.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
