Kokarda osinatá ´MESSA YELLOW´ kont. 1 l
Oblíbená kokarda se zářivě žlutými květy, které rozjasní každý záhon.
Výprodej
Kokarda osinatá ´MESSA YELLOW´ kont. 1 l
Oblíbená kokarda se zářivě žlutými květy, které rozjasní každý záhon.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Gaillardia aristata ´Messa Yellow´ |
|---|---|
| Půda | propustná |
| Počet kůsu na m2 | 5 - 7 ks |
| Stanoviště | sluneční |
| Použití | smíšené trvalkové záhony |
| Doba kvetení | VI - VIII |
| Intenzita růstu | středne rychle rostoucí |
| Barva květu | žlutá |
| Výška v květe | 30 - 35 cm |
| Výška v liste | 20 - 25 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | - 30 °C |
| Kontejner | 1 l |
Popis
Charakteristika: Kokarda osinatá ´MESSA YELLOW´ je rychle rostoucí trvalka tvořící husté trsy. Kvete od června velkými květy zářivé žluté barvy. Listy jsou široce kopinatého až vejčitého tvaru, syté zelené barvy. Kokarda osinatá původně pochází ze Střední a Jižní Ameriky, odkud se dostala do Evropy. Barevný efekt květů se znásobuje s počtem vysazených rostlin. Dobře se kombinuje s ostatními suchomilnými trvalkami jako např. echinacea, kopretina (Leucanthemum) a travinami jako dochan (Pennisetum).
Pěstování: Kokarda vyžaduje slunné místo a sušší propustnou zahradní půdu. Je tolerantní vůči občasnému suchu. Období kvetení prodloužíme odstraněním odkvetlých květů. Je to vynikající trvalka do smíšených kvetoucích záhonů a to zejména díky bohatství květů a dlouhému období kvetení.
Pěstování: Kokarda vyžaduje slunné místo a sušší propustnou zahradní půdu. Je tolerantní vůči občasnému suchu. Období kvetení prodloužíme odstraněním odkvetlých květů. Je to vynikající trvalka do smíšených kvetoucích záhonů a to zejména díky bohatství květů a dlouhému období kvetení.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
