Konvalinka vonná ´ROSEA´ kont. 1 l
Exkluzivní konvalinka s bledě růžovými zvonkovitými květy.
Konvalinka vonná ´ROSEA´ kont. 1 l
Exkluzivní konvalinka s bledě růžovými zvonkovitými květy.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Convallaria majalis ´Rosea´ |
|---|---|
| Půda | vzdušná, vlhká |
| Počet kůsu na m2 | 9 - 12 ks |
| Stanoviště | polostín, stín |
| Použití | stínomilné trvalkové záhony |
| Doba kvetení | IV - V |
| Intenzita růstu | středne rychle rostoucí |
| Barva květu | růžová |
| Výška v květe | 15 - 20 cm |
| Výška v liste | 10 - 15 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | - 34 °C |
| Kontejner | 1 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 25 cm |
Popis
Charakteristika: Konvalinka 'ROSEA' je růžovou verzí klasické konvalinky. Aromatické květy ve tvaru drobných zvonků rostou na vzpřímených stoncích. Podlouhlé listy středně zelené barvy na jaře vytvářejí voňavý koberec. Konvalinky pocházejí z Evropy a Severní Ameriky, dnes rostou snad všude na světě.
Pěstování: Konvalinky jsou nenáročné na pěstování, vyžadují vlhkou, humózní půdu, nejlépe se jim daří v polostínu až stínu. Mohou se vysazovat pod skupiny stromů nebo keřů nebo jako náhrada trávníku do stinných a vlhkých míst. Vyniknou vysazeny spolu s cibulovinami, které kvetou jako první. Konvalinky vypadají velmi efektně i v nádobách, tam jim však musíme zajistit dostatečnou vláhu a stinné místo. Celá rostlina je prudce jedovatá pro lidi i pro zvířata.
Pěstování: Konvalinky jsou nenáročné na pěstování, vyžadují vlhkou, humózní půdu, nejlépe se jim daří v polostínu až stínu. Mohou se vysazovat pod skupiny stromů nebo keřů nebo jako náhrada trávníku do stinných a vlhkých míst. Vyniknou vysazeny spolu s cibulovinami, které kvetou jako první. Konvalinky vypadají velmi efektně i v nádobách, tam jim však musíme zajistit dostatečnou vláhu a stinné místo. Celá rostlina je prudce jedovatá pro lidi i pro zvířata.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
