- Úvod
- >>
- Okrasné trávy
- >>
- Vysoké (nad 50 cm)
- >>
- Kortadérie - pampová tráva bílá ´WHITE FEATHER´ kont. 1 l
Kortadérie - pampová tráva bílá ´WHITE FEATHER´ kont. 1 l
Dominantní okrasná tráva s mírně převislými listy a krémově bílými laty.
Kortadérie - pampová tráva bílá ´WHITE FEATHER´ kont. 1 l
Dominantní okrasná tráva s mírně převislými listy a krémově bílými laty.
Parametry a vlastnosti
| Šířka | 90-100 cm |
|---|---|
| Výška | 170-200 cm |
| Botanický název | Cortaderia selloana |
| Půda | sušší, propustná |
| Počet kůsu na m2 | 1 – 2 ks |
| Stanoviště | sluneční |
| Použití | solitér |
| Doba kvetení | VIII- IX |
| Barva květu | bíla |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -15 °C |
| Kontejner | 1 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 150-200 cm |
Popis
Charakteristika: Kortadérie - pampová tráva patří mezi dominantní okrasné trávy. Od srpna je nepřehlédnutelná díky krémově bílým laty. Listy jsou úzké, modro zelené barvy. Listy rostou bohatě ve formě hustého, mírně převislého trsu. Vysazujeme ji převážně jako solitér nebo ve formě živého plotu, jelikož roste do výšky až 3 m. Květy jsou vhodné i pro sušení jako dekorace.
Pěstování: Pampová tráva je nenáročná, vyžaduje sušší půdu a slunné stanoviště. Na podzim ji nestříháme, ale celý trs svážeme, abychom zajistili lepší ochranu proti mrazům. Na jaře můžeme trs seříznout přibližně 15 -20 cm nad zemí, aby se podpořila tvorba nových listů.
Pěstování: Pampová tráva je nenáročná, vyžaduje sušší půdu a slunné stanoviště. Na podzim ji nestříháme, ale celý trs svážeme, abychom zajistili lepší ochranu proti mrazům. Na jaře můžeme trs seříznout přibližně 15 -20 cm nad zemí, aby se podpořila tvorba nových listů.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
