- Úvod
- >>
- Půdokryvné rostliny, náhrada trávníku
- >>
- Trvalky
- >>
- Na slunce
- >>
- Kosmatec congestum, kont. 0,5 l
Kosmatec congestum, kont. 0,5 l
Půdopokryvná skalnička s dužnatými listy a zářivě žlutými květy.
Kosmatec congestum, kont. 0,5 l
Půdopokryvná skalnička s dužnatými listy a zářivě žlutými květy.
Parametry a vlastnosti
| Výška | 3 - 5 cm |
|---|---|
| Botanický název | Delosperma congestum |
| Půda | sušší, propustná |
| Stanoviště | slunečné |
| Použití | skalka, okraj záhonů |
| Doba kvetení | IV - VIII |
| Intenzita růstu | rýchle rostoucí |
| Barva květu | žlutá |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -20°C |
| Kontejner | 0,5 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 30cm |
| Prodejní velikost | 1 - 3 cm |
Popis
Charakteristika: Delosperma je půdopokryvná a rychle rostoucí skalnička. Vytváří atraktivní zářivé plochy, které vyniknou zejména v skalkách. Kvete od dubna zářivě žlutými květy pravidelného tvaru. Během slunečných dnů se květy otevírají, během deště a večer po západu slunce jsou květiny zavřené. Listy jsou dužinaté, zelené barvy a připomínají kaktus.
Pestovanie: Nejvhodnější substrát na pěstování je propustná písčitá až kamenitá půda. Stanoviště vyžaduje sluneční. V zimě kosmatec chráníme před nadměrným vlhkem bílou textilií.
Pestovanie: Nejvhodnější substrát na pěstování je propustná písčitá až kamenitá půda. Stanoviště vyžaduje sluneční. V zimě kosmatec chráníme před nadměrným vlhkem bílou textilií.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
