Krásnoočko velkokvěté ´SUNFIRE´ kont. 0,5 l
Nové krásnoočko "Sluneční oheň" se zářivými žlutými květy a hnědočerveným očkem.
Krásnoočko velkokvěté ´SUNFIRE´ kont. 0,5 l
Nové krásnoočko "Sluneční oheň" se zářivými žlutými květy a hnědočerveným očkem.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Coreopsis grandiflora ´Sunfire´ |
|---|---|
| Půda | propustná |
| Počet kůsu na m2 | 5 - 7 ks |
| Stanoviště | sluneční |
| Použití | smíšené trvalkové záhony |
| Doba kvetení | VII - IX |
| Intenzita růstu | středne rychle rostoucí |
| Barva květu | žlutá s červeným očkem |
| Výška v květe | 30 - 40 cm |
| Výška v liste | 20 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | - 34 °C |
| Kontejner | 0,5 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 20 - 25 cm |
Popis
Charakteristika: Krásnoočko 'SUNFIRE' je držitelem prestižní ceny Fleury Select, která je udělována nejkvalitnějším nově vyšlechtěným rostlinám. Vyznačuje se kompaktním vzpřímeným vzrůstem a dlouhou dobou kvetení. Má výrazné květy pěkného tvaru, jasné žluté barvy s hnědočerveným očkem. V květu dorůstá výšky 30-40 cm, pěkně vynikne na okrajích trvalkových záhonů nebo v květináči.
Pěstování: Vyžaduje slunné stanoviště s propustnou, mírně vlhkou a výživnou půdou. Je mrazuvzdorné do cca -34 °C. Vhodným místem na výsadbu jsou smíšené kvetoucí záhony. Odkvetlé květy je vhodné odstraňovat a rostlina může rozkvést ještě jednou. Krásnoočko roste v trsech a proto je vhodné jednou za 3 roky na jaře je rozdělit a prosadit, docílíme tak jejich zdravější růst.
Pěstování: Vyžaduje slunné stanoviště s propustnou, mírně vlhkou a výživnou půdou. Je mrazuvzdorné do cca -34 °C. Vhodným místem na výsadbu jsou smíšené kvetoucí záhony. Odkvetlé květy je vhodné odstraňovat a rostlina může rozkvést ještě jednou. Krásnoočko roste v trsech a proto je vhodné jednou za 3 roky na jaře je rozdělit a prosadit, docílíme tak jejich zdravější růst.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
