Krásnoočko velkokvěté ´SUNRAY´, kont. 1 l
Krásnoočko "Sluneční paprsek" - má zářivě žluté květy a vytváří bohatě kvetoucí trs.
Krásnoočko velkokvěté ´SUNRAY´, kont. 1 l
Krásnoočko "Sluneční paprsek" - má zářivě žluté květy a vytváří bohatě kvetoucí trs.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Coreopsis grandiflora ´Sunray´ |
|---|---|
| Půda | propustná |
| Počet kůsu na m2 | 5 - 7 ks |
| Stanoviště | sluneční |
| Použití | smíšené trvalkové záhony |
| Doba kvetení | VII - IX |
| Intenzita růstu | středne rychle rostoucí |
| Barva květu | žlutá |
| Výška v květe | 30 - 40 cm |
| Výška v liste | 20 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Kontejner | 1 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 20 - 25 cm |
Popis
Charakteristika: Krásnoočko velkokvěté 'Sunray' kvete množstvím žlutých plných květin, které rostou na vzpřímených stoncích. Kvete od srpna do října. Listy jsou zajímavě střižené a mají tmavě zelenou barvu. Vytváří souvislé kvetoucí plochy, které svými květy rozzáří každý trvalkový záhon.
Pěstování: Vyžaduje slunné stanoviště s propustnou, mírně vlhkou a výživnou půdou. Je mrazuvzdorné do cca -34 ° C. Vhodným místem na výsadbu jsou smíšené kvetoucí záhony. Odkvetlé květy je vhodné odstraňovat a rostlina může rozkvést ještě jednou. Krásnoočko roste v trsech a proto je vhodné jednou za 3 roky je rozdělit na jaře a prosadit, docílíme tak jejich zdravější růst.
Pěstování: Vyžaduje slunné stanoviště s propustnou, mírně vlhkou a výživnou půdou. Je mrazuvzdorné do cca -34 ° C. Vhodným místem na výsadbu jsou smíšené kvetoucí záhony. Odkvetlé květy je vhodné odstraňovat a rostlina může rozkvést ještě jednou. Krásnoočko roste v trsech a proto je vhodné jednou za 3 roky je rozdělit na jaře a prosadit, docílíme tak jejich zdravější růst.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
