- Úvod
- >>
- Vřesovištní rostliny
- >>
- Leukote waltorovo ´MAKIJAZ´ 20-30 cm, kont. 2,5 l
Leukote waltorovo ´MAKIJAZ´ 20-30 cm, kont. 2,5 l
Nová stálezelená odrůda s nízkým vzrůstem a atraktivnevybarvenými listy.
Výprodej
Leukote waltorovo ´MAKIJAZ´ 20-30 cm, kont. 2,5 l
Nová stálezelená odrůda s nízkým vzrůstem a atraktivnevybarvenými listy.
Parametry a vlastnosti
| Mrazuvzdornost | -25°C |
|---|---|
| Kontejner | 2,5 l |
| Prodejní velikost | 20-30 cm |
| Šířka | 0,4 - 0,8 m |
| Výška | 0,3 - 0,5 m |
| Botanický název | Leucothoe walteri ´Makijaz´ |
| Půda | propustná, vlhká, kyselá, výživná |
| Stanoviště | polostín, stín |
| Použití | vřesoviště, skupinová výsadba, květináč |
| Intenzita růstu | střední |
| Dostupnost | skladem |
Popis
Charakteristika: Odrůda 'MAKIJAZ' byla vyšlechtěna v Polsku. Kultivar se řadí mezi nízké, stálezelené odrůdy s vysokou odolností vůči mrazům a chorobám. Rostlina už na první pohled zaujme kopinatými listy, které jsou nepravidelně zbarvené do zeleno bílých odstínů. Na jaře a na podzim se listy zbarvují do růžově červené barvy. Rostlina je vhodná na výsadbu do vřesovišť, skalek a do květináčů.
Pěstování: Leukote oblibě stinné a polostinné místa a nejvíce mu vyhovují kyselé, výživné, dobře propustné půdy s přiměřeným množstvím vláhy. Mrazuvzdorné je do -25 °C.
Pěstování: Leukote oblibě stinné a polostinné místa a nejvíce mu vyhovují kyselé, výživné, dobře propustné půdy s přiměřeným množstvím vláhy. Mrazuvzdorné je do -25 °C.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
