- Úvod
- >>
- Právě kvetoucí na skladě!
- >>
- Trvalky
- >>
- Levandule úzkolistá ´HIDCOTE BLUE´ kont. 1,5 l
Levandule úzkolistá ´HIDCOTE BLUE´ kont. 1,5 l
Nejpopulárnější levandule se stříbřitě zelenými listy a modro fialovými květy.
Levandule úzkolistá ´HIDCOTE BLUE´ kont. 1,5 l
Nejpopulárnější levandule se stříbřitě zelenými listy a modro fialovými květy.
Parametry a vlastnosti
| Dostupnost | skladem |
|---|---|
| Mrazuvzdornost | -28°C |
| Kontejner | 1,5 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 50 cm |
| Botanický název | Lavandula angustifolia ´Hidcote Blue´ |
| Půda | propustná |
| Počet kůsu na m2 | 5 - 7 ks |
| Stanoviště | sluneční |
| Použití | skalky, trvalkové záhony, nízký živý plot, balkóny a terasy |
| Doba kvetení | VI - IX |
| Intenzita růstu | středne rychle rostoucí |
| Barva květu | modro-fialová |
| Výška v květe | 40 cm |
| Výška v liste | 30 cm |
Popis
Charakteristika: Levandule 'HIDCOTE BLUE' je nenáročný kultivar, který vyniká bohatým kvetením během celého léta až do pozdního podzimu. Klasnatý fialové květy rostou na dlouhých neolistených stoncích. Listy jsou stříbřitě-zelené barvy a šíří kolem sebe intenzivní vůni. Levandule vynikne ve skupinové výsadbě a protože se rychle rozrůstá, už za krátký čas vytvoří souvislou kvetoucí plochu. Květy se využívají k vytvoření sušených dekorací, protože jsou aromatické a po vysušení si zachovávají původní tvar. Květiny na sušení stříháme těsně před plným rozkvětem.
Léčivé účinky: Levandule má protizánětlivé účinky, příznivě působí na zdravý spánek, má zklidňující účinky a také příznivě působí na trávení.
Pěstování: Levandule je suchomilná trvalka, proto ji třeba zalévat tak, aby byl substrát jen mírně vlhký, ne přemokřený. Přehnaná zálivka může způsobit odumření kořenového systému. Vyžaduje slunné a suché stanoviště. Na podzim ji nestříháme, protože přezimuje ve formě nadzemní části.
Léčivé účinky: Levandule má protizánětlivé účinky, příznivě působí na zdravý spánek, má zklidňující účinky a také příznivě působí na trávení.
Pěstování: Levandule je suchomilná trvalka, proto ji třeba zalévat tak, aby byl substrát jen mírně vlhký, ne přemokřený. Přehnaná zálivka může způsobit odumření kořenového systému. Vyžaduje slunné a suché stanoviště. Na podzim ji nestříháme, protože přezimuje ve formě nadzemní části.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
