Lomikámen Arendsův ´ALBA´, kont. 1 l
Oblíbený sněhobílý lomikámen tvořící husté kompaktní polštářky.
Lomikámen Arendsův ´ALBA´, kont. 1 l
Oblíbený sněhobílý lomikámen tvořící husté kompaktní polštářky.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Saxifraga arendsii ´Alba´ |
|---|---|
| Půda | sušší, propustná |
| Stanoviště | slunečné, polostín |
| Použití | skalky, trvalkové koberce |
| Doba kvetení | IV - V |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | bílá |
| Výška v květe | 10-15 cm |
| Výška v liste | 5 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | - 28 °C |
| Kontejner | 1 l |
Popis
Charakteristika: Lomikámen Arendsův 'ALBA' je oblíbená, nenáročná skalnička tvořící malebné kompaktní polštářky. Tato kobercová trvalka je vysoká cca 15 cm, stálezelené listy jsou uspořádány v růžicích. Kvete v dubnu až květnu množstvím bílých květů se žlutozeleným středem.
Pěstování: Vyžaduje sušší, propustnou půdu a slunné až polostinné stanoviště. Je mrazuvzdorný do -28 ° C. Lomikámen je vhodný do skalek, skalních štěrbin nebo do kobercových záhonů.
Pěstování: Vyžaduje sušší, propustnou půdu a slunné až polostinné stanoviště. Je mrazuvzdorný do -28 ° C. Lomikámen je vhodný do skalek, skalních štěrbin nebo do kobercových záhonů.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
