Lomikámen Arendsův ´FLOWER CARPET´ kont. 1 l
Půdopokryvná skalnička s bohatým kvetením růžově karmínových květů.
Lomikámen Arendsův ´FLOWER CARPET´ kont. 1 l
Půdopokryvná skalnička s bohatým kvetením růžově karmínových květů.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Saxifraga arendsii |
|---|---|
| Půda | sušší, propustná |
| Počet kůsu na m2 | 7 - 9 ks |
| Stanoviště | sluneční, polostín |
| Použití | skalky, trvalkové koberce |
| Doba kvetení | III - V |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | růžová |
| Výška v květe | 15 - 20 cm |
| Výška v liste | 5 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | - 28 °C |
| Kontejner | 1 l |
| Prodejní velikost | 10 - 15 cm |
Popis
Charakteristika: Lomikámen 'FLOWER CARPET' patří mezi atraktivní, nižší, bohatě kvetoucí jarní sklaničky. Odrůda vytváří husté koberce s hluboko střiženými, stálezelených listy. Na vzpřímených stoncích kvetou v jarních měsících růžově karmíné květy se žlutým středem. Využívá se na výsadbu do skalek, jako lem chodníků a záhonů, můžeme ho také pěstovat v nádobách na balkoně nebo terase.
Pěstování: Vyžaduje sušší, propustnou půdu a slunné až polostinné stanoviště. Je mrazuvzdorný do -28 °C.
Pěstování: Vyžaduje sušší, propustnou půdu a slunné až polostinné stanoviště. Je mrazuvzdorný do -28 °C.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
