- Úvod
- >>
- TRVALKY
- >>
- Trvalky dle barvy květů
- >>
- Vícebarevné
- >>
- Lupina ´GALLERY MIX´, kont. 1 l
Lupina ´GALLERY MIX´, kont. 1 l
Atraktivní barevný mix lupinií, s výraznými klasovitými květenstvími.
Novinka
Lupina ´GALLERY MIX´, kont. 1 l
Atraktivní barevný mix lupinií, s výraznými klasovitými květenstvími.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Lupinus polyphyllum ´Gallery mix´ |
|---|---|
| Půda | sušší, propustná |
| Počet kůsu na m2 | 3 – 5 ks |
| Stanoviště | slunečné, polostín |
| Použití | smíšené trvalkové záhony |
| Doba kvetení | VI - VII |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | mix barev |
| Výška v květe | 40 - 60 cm |
| Výška v liste | 30 - 40 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | - 34 °C |
| Kontejner | 1 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 40 - 50 cm |
Popis
Charakteristika: Lupínie mnoholistá ze série 'Gallery' představuje nízké, kompaktně rostoucí trvalky vhodné do okrasných záhonů i nádob. Vytváří husté trsy dekorativních, dlaňovitě složených listů, nad kterými se na pevných stoncích zvedají bohatá klasovitá květenství. Rostliny dorůstají přibližně výšky 40 až 60 cm. ‘GALLERY MIX’ zahrnuje širokou paletu barev – od bílé a žluté přes různé odstíny růžové a fialové. Kvete na přelomu jara a léta, přičemž odstranění odkvetlých květů může podpořit další kvetení.
Pěstování: Lupina potřebují slunné místo nebo polostín a půdu bez přítomnosti vápníku. Nejdůležitější podmínkou pro úspěšné pěstování těchto krásných rostlin je dobře propustná půda. Na místech, kde bývá dlouhá a mokrá zima se doporučuje lupy na zimu přikrýt. Lupina kvetou začátkem června až do konce července. Jsou mrazuvzdorné do -25 °C.
Pěstování: Lupina potřebují slunné místo nebo polostín a půdu bez přítomnosti vápníku. Nejdůležitější podmínkou pro úspěšné pěstování těchto krásných rostlin je dobře propustná půda. Na místech, kde bývá dlouhá a mokrá zima se doporučuje lupy na zimu přikrýt. Lupina kvetou začátkem června až do konce července. Jsou mrazuvzdorné do -25 °C.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
