- Úvod
- >>
- Vřesovištní rostliny
- >>
- Mahonie cesmínolistá ´SMARAGD´ 20-30 cm, kont. 2,5 l
Mahonie cesmínolistá ´SMARAGD´ 20-30 cm, kont. 2,5 l
Nová kompaktní mahónie s lesklými zelenými listy, které během sezóny mění barvu.
Mahonie cesmínolistá ´SMARAGD´ 20-30 cm, kont. 2,5 l
Nová kompaktní mahónie s lesklými zelenými listy, které během sezóny mění barvu.
Parametry a vlastnosti
| Výška | 80 - 100 cm |
|---|---|
| Botanický název | Mahonia aquifolium ´Smaragd´ |
| Půda | kyselá, propustná, vlhká |
| Stanoviště | polostín, stín |
| Použití | živý plot, solitér, skupinová výsadba |
| Doba kvetení | II - IV |
| Intenzita růstu | pomalu rostoucí |
| Barva květu | žlutá |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -29°C |
| Kontejner | 2,5 l |
| Prodejní velikost | 20-30 cm |
| Šířka | 1 - 1,5 m |
Popis
Charakteristika: Mahonie cesmínolistá 'Smaragd' je původem z Asie a Ameriky. Odrůda patří mezi neopadavé keře, které se vyznačují lesklými listy s trnitým okrajem. Tyto listy se s oblibou využívají do vánočních dekorací. Barva listů se neustále mění, mladé listy mají měděný odstín, později se mění na tmavě zelené a na podzim se zbarvují do červených odstínů. Bohatě kvete od února do dubna výraznými žlutými květy, které rostou na vzpřímených výhonech. Květy se později mění na tmavě modré plody, které se využívají k přípravě vína nebo dobarvování pravých červených vín.
Pěstování: Nejlepší roste v polostínu, ve vlhké, propustné kyselé půdě. Můžeme ji použít na výsadbu živých plotů nebo vysadit v kombinaci s nízkými jehličnany nebo stálezelených rostlinami.
Pěstování: Nejlepší roste v polostínu, ve vlhké, propustné kyselé půdě. Můžeme ji použít na výsadbu živých plotů nebo vysadit v kombinaci s nízkými jehličnany nebo stálezelených rostlinami.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
