- Úvod
- >>
- Vřesovištní rostliny
- >>
- Mahonie střední ´CHARITY´ 50-60 cm, kont. 2,5 l
Mahonie střední ´CHARITY´ 50-60 cm, kont. 2,5 l
Vysoká vždyzelená mahónie s lesklými, pérovitě složenými listy a žlutými třásněmi květů.
Mahonie střední ´CHARITY´ 50-60 cm, kont. 2,5 l
Vysoká vždyzelená mahónie s lesklými, pérovitě složenými listy a žlutými třásněmi květů.
Parametry a vlastnosti
| Dostupnost | skladem |
|---|---|
| Mrazuvzdornost | -18°C |
| Kontejner | 2,5 l |
| Prodejní velikost | 50-60 cm |
| Šířka | 1,5 - 3 m |
| Výška | 3 - 4 m |
| Botanický název | Mahonia media |
| Půda | kyselá, propustná, vlhká |
| Stanoviště | polostín, stín |
| Použití | solitér, skupinová výsadba |
| Doba kvetení | XI - III |
| Intenzita růstu | pomalu rostoucí |
| Barva květu | žlutá |
Popis
Charakteristika: Mahonie prostřední vytváří vzpřímeně rostoucí keř. Listy jsou pérovitě složeny z mnoha zúbkatých tmavě zelených listů. Přes zimu nabývají rudé odstíny. Od listopadu do března kvete voňavými, žlutými květy, které jsou uspořádány do dlouhých vzpřímených třásní. Z květů se tvoří jedlé, modré plody. Je mrazuvzdorná do -18 stupňů.
Pěstování: Nejlépe roste v polostínu, ve vlhké, propustné kyselé půdě. Můžeme ji použít na výsadbu živých plotů nebo vysadit v kombinaci s nízkými jehličnany nebo stálezelenými rostlinami.
Pěstování: Nejlépe roste v polostínu, ve vlhké, propustné kyselé půdě. Můžeme ji použít na výsadbu živých plotů nebo vysadit v kombinaci s nízkými jehličnany nebo stálezelenými rostlinami.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
