- Úvod
- >>
- Půdokryvné rostliny, náhrada trávníku
- >>
- Trvalky
- >>
- Na slunce
- >>
- Mateřídouška citronová ´SILVER LEMON´ kont. 1 l
Mateřídouška citronová ´SILVER LEMON´ kont. 1 l
Půdopokryvná trvalka s aromatickými drobnými listy stříbřitě zelené barvy.
Mateřídouška citronová ´SILVER LEMON´ kont. 1 l
Půdopokryvná trvalka s aromatickými drobnými listy stříbřitě zelené barvy.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Thymus citriodorus ´Silver Lemon´ |
|---|---|
| Půda | propustná |
| Počet kůsu na m2 | 7 - 9 ks |
| Stanoviště | sluneční |
| Použití | skalky, okraje záhonů, nádoby |
| Doba kvetení | VI - VII |
| Intenzita růstu | středne rychle rostoucí |
| Barva květu | světle růžová |
| Výška v květe | 10-15 cm |
| Výška v liste | 10-15 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -28°C |
| Kontejner | 1 l |
Popis
Charakteristika: Mateřídouška ´SILVER LEMON´ vytvoří stálezelený hustý voňavý koberec drobných dvoubarevných listů. Roste velmi rychle. Listy jsou šedo zelené barvy s krémovým okrajem. Kvete od června do srpna bledě růžovými květy.
Léčivé účinky: Má posilující, protizánětlivé a hojivé účinky. Příznivě působí zejména na trávicí a nervovou soustavu. Využívá se při nespavosti, bolestech hlavy, závratích a nervozitě. Výborný je také čaj z mateřídoušky.
Pěstování: Mateřídouška potřebuje sušší půdu a slunné stanoviště. Ideálním místem je skalka nebo květináč nebo okraj záhonu, kde zakrátko vytvoří souvislý koberec. Má vynikající půdokryvné vlastnosti a svou stříbrno-zelenou barvu si zachovává po celý rok.
Léčivé účinky: Má posilující, protizánětlivé a hojivé účinky. Příznivě působí zejména na trávicí a nervovou soustavu. Využívá se při nespavosti, bolestech hlavy, závratích a nervozitě. Výborný je také čaj z mateřídoušky.
Pěstování: Mateřídouška potřebuje sušší půdu a slunné stanoviště. Ideálním místem je skalka nebo květináč nebo okraj záhonu, kde zakrátko vytvoří souvislý koberec. Má vynikající půdokryvné vlastnosti a svou stříbrno-zelenou barvu si zachovává po celý rok.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
