- Úvod
- >>
- Půdokryvné rostliny, náhrada trávníku
- >>
- Trvalky
- >>
- Na slunce
- >>
- Mateřídouška ´ELFIN´ kont. 0,5 l
Mateřídouška ´ELFIN´ kont. 0,5 l
Půdopokryvná mateřídouška se záplavou růžově levandulových květů.
Novinka
Mateřídouška ´ELFIN´ kont. 0,5 l
Půdopokryvná mateřídouška se záplavou růžově levandulových květů.
Parametry a vlastnosti
| Výška | 5-8 cm |
|---|---|
| Botanický název | Thymus serpyllum ´Elfin´ |
| Půda | kamenitá, písčitá |
| Stanoviště | sluneční |
| Použití | gastronómia, liečivé bylinky |
| Doba kvetení | VI - VIII |
| Barva květu | růžová, fialová |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -28°C |
| Kontejner | 0,5 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 20-30 cm |
Popis
Charakteristika: Mateřídouška ´ELFIN´ je aromatická trvalka kompaktního tvaru. Stonky jsou pokryty drobnými, lesklými zelenými listy. Tento okouzlující kultivar kvete v létě množstvím růžově levandulových květů. Vytváří kompaktní voňavý polštář, který roste do výšky 5-8 cm a šířky 30 cm. Působí velmi dekorativně, ale má i významné léčivé účinky. Může se z ní uvařit nejen čaj, ale také sirup. Nazývá se také jako přírodní antibiotikum, má dezinfekční a antiseptické účinky.
Pěstování: Mateřídouška potřebuje sušší půdu a slunné stanoviště. Ideálním místem je skalka nebo květináč nebo okraj záhonu, kde zakrátko vytvoří souvislý koberec.
Pěstování: Mateřídouška potřebuje sušší půdu a slunné stanoviště. Ideálním místem je skalka nebo květináč nebo okraj záhonu, kde zakrátko vytvoří souvislý koberec.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
