- Úvod
- >>
- Právě kvetoucí na skladě!
- >>
- Okrasné keře
- >>
- Mochna křovitá ´ABBOTSWOOD´ 20-30 cm, kont. 1 l
Mochna křovitá ´ABBOTSWOOD´ 20-30 cm, kont. 1 l
Oblíbený dlouhokvetoucí mochna s nádhernými sněhobílými květy.
Mochna křovitá ´ABBOTSWOOD´ 20-30 cm, kont. 1 l
Oblíbený dlouhokvetoucí mochna s nádhernými sněhobílými květy.
Parametry a vlastnosti
| Šířka | 60 - 100 cm |
|---|---|
| Výška | 60 - 80 cm |
| Botanický název | Potentilla fruticosa ´Abbotswood´ |
| Půda | propustná |
| Stanoviště | slunce, polostín |
| Použití | solitér, skupinová a líniová výsadba |
| Doba kvetení | VI - IX |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | bíla |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -40°C |
| Kontejner | 1 l |
| Prodejní velikost | 20-30 cm |
Popis
Charakteristika: Mochna křovitá 'ABBOTSWOOD' je nižší, půdopokryvný opadavý keř, který roste do výšky přibližně 0,6 - 0,8 m. Roste velmi hustě a kompaktně. Vyznačuje se bohatým kvetením. Květy tohoto kultivaru se na rostlině objevují až do prvních mrazů. Lupeny květů jsou bílé barvy a mají žlutý střed. Listy jsou drobné, sytě zelené barvy. Vynikne jako solitér, ve skupinové a liniové výsadbě.
Pěstování: Mochna je nenáročný keř, vyžaduje propustnou zahradní půdu a slunce nebo polostín. Stříháme ho na začátku vegetace po skončení mrazů. Řez prospívá zdravotnímu stavu rostliny a zajišťuje hustotu a bohaté kvetení během roku.
Pěstování: Mochna je nenáročný keř, vyžaduje propustnou zahradní půdu a slunce nebo polostín. Stříháme ho na začátku vegetace po skončení mrazů. Řez prospívá zdravotnímu stavu rostliny a zajišťuje hustotu a bohaté kvetení během roku.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
