- Úvod
- >>
- Exotické rostliny, citrusy
- >>
- Opuncie mexická, 20-30 cm, kont. 4 l
Opuncie mexická, 20-30 cm, kont. 4 l
Oblíbený mrazuvzdorný kaktus s jedlými plody a zajímavými žlutými květy.
Opuncie mexická, 20-30 cm, kont. 4 l
Oblíbený mrazuvzdorný kaktus s jedlými plody a zajímavými žlutými květy.
Parametry a vlastnosti
| Prodejní velikost | 20-30 cm |
|---|---|
| Výška | 2-3 m |
| Botanický název | Opuncia vulgaris /Opuntia ficus-indica |
| Půda | propustní, substrát pro opuncie |
| Stanoviště | sluneční |
| Doba kvetení | V-VI |
| Intenzita růstu | pomalu rastoucí |
| Barva květu | žlutá |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -9 °C |
| Kontejner | 4 l |
Popis
Charakteristika: Opuncie původně pochází z Mexika. U nás je známá zejména z dovolenkových destinací. Nazývá se také indiánská fík nebo sloní uši. Roste jako keř, který tvoří oválné ztluštělé výhonky rostoucí košatě ve více patrech. Na výhoncích jsou jemné štětinový trny, proto s ní manipulujeme opatrně. Na vrchních výhoncích kvetou oboupohlavní, velké žluté květy, z nichž se tvoří oválné až hruškovité plody, připomínající fíky. Jejich barva přechází od zelené přes červenou až po žlutou, stejnou barvu má i dužina, která je křehká, sladká a šťavnatá s chutí podobnou melounu. Využití zralých plodů je hlavně jako syrové ovoce, případně do ovocných salátů.
Pěstování: Opuncie pěstujeme v nádobách. Umísťujeme ji na slunné stanoviště, od jara až do prvních mrazů může být pěstována venku. Na zimu ji přenášíme dovnitř, protože silnější mrazy by jí mohly uškodit. Půda musí být propustná, nesmí zadržovat vodu. Nejvhodnější je použít substrát na kaktusy, do kterého se přimíchá drť.
Pěstování: Opuncie pěstujeme v nádobách. Umísťujeme ji na slunné stanoviště, od jara až do prvních mrazů může být pěstována venku. Na zimu ji přenášíme dovnitř, protože silnější mrazy by jí mohly uškodit. Půda musí být propustná, nesmí zadržovat vodu. Nejvhodnější je použít substrát na kaktusy, do kterého se přimíchá drť.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
