- Úvod
- >>
- Okrasné trávy
- >>
- Ostřice chocholatá ´FROSTED CURLS´, kont. 0,5 l
Ostřice chocholatá ´FROSTED CURLS´, kont. 0,5 l
Nízká trsovitá tráva s úzkými jemně kudrnatými listy stříbřitě zelené barvy.
Novinka
Ostřice chocholatá ´FROSTED CURLS´, kont. 0,5 l
Nízká trsovitá tráva s úzkými jemně kudrnatými listy stříbřitě zelené barvy.
Parametry a vlastnosti
| Výška | 30-40 cm |
|---|---|
| Botanický název | Carex comans ´Frosted Curls´ |
| Půda | suchší, humózní |
| Počet kůsu na m2 | 7-9 ks |
| Stanoviště | slunné, polostín |
| Použití | trvalkové záhony |
| Intenzita růstu | střední |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -23°C |
| Kontejner | 0,5 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 45 cm |
| Prodejní velikost | 20-30 cm |
| Šířka | 30-40 cm |
Popis
Charakteristika: Ostřice ´FROSTED CURLS´ je jedna z nejvýraznějších nově zélandských ostřic. Vytváří husté polokulovité trsy, které zdobí záhon celoročně. Má úzké stříbřitě zelené listy, které se ladně vlní až k zemi a připomínají kudrnaté hlavy. V dubnu až květnu kvete nevýraznými zelenými květy. Ostřice vytváří krásný kontrast s ostatními rostlinami, mulčem nebo štěrkem.
Pěstování: Ostřice je nenáročná rostlina, toleruje vlhkou i suchou půdu. Sázíme ji na slunce nebo do polostínu. Díky vysoké odolnosti vůči suchu se s oblibou pěstuje v skalkách a nádobách. Trávu na podzim nestříháme. Na jaře odstraníme suché listy nebo celý trs sestřihneme na výšku 5 - 10 cm.
Pěstování: Ostřice je nenáročná rostlina, toleruje vlhkou i suchou půdu. Sázíme ji na slunce nebo do polostínu. Díky vysoké odolnosti vůči suchu se s oblibou pěstuje v skalkách a nádobách. Trávu na podzim nestříháme. Na jaře odstraníme suché listy nebo celý trs sestřihneme na výšku 5 - 10 cm.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
