Ostrožka (stračka) ´KING ARTHUR PREMIUM´ kont. 0,5 l
Oblíbený vyšší kultivar s tmavými modrě fialovými květy s bílým očkem.
Ostrožka (stračka) ´KING ARTHUR PREMIUM´ kont. 0,5 l
Oblíbený vyšší kultivar s tmavými modrě fialovými květy s bílým očkem.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Delphinium Pacific ´King Arthur´ |
|---|---|
| Půda | humózní, propustná, mírne vlhká |
| Počet kůsu na m2 | 3 – 5 ks |
| Stanoviště | slunečné, polostín |
| Použití | smíšené trvalkové záhony |
| Doba kvetení | VI - IX |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | tmavě fialovo modrá |
| Výška v květe | 120 - 180 cm |
| Výška v liste | 40 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -34°C |
| Kontejner | 0,5 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 60 - 70cm |
Popis
Charakteristika: Kultivar ´KING ARTHUR PREMIUM' má atraktivní, kontrastně zbarvené květy, které rostou na dlouhých neolistených stoncích. Kvete velmi bohatě během celého léta až do podzimu. Stračka roste až do výšky 1,2-1,8 m. Květy rostou v kompaktním trsu blízko u země. Jsou výrazně střižené. Vyniknou jako dominanta trvalkového záhonu, hodí se i na řezání do kytic.
Pěstování: Stračka má v oblibě slunečné nebo polostinné stanoviště a klasickou mírně vlhkou propustnou zahradní půdu. Patří mezi velmi nenáročné trvalky, které snášejí vysoké mrazy až do -34 °C. Odstraněním odkvetlých klasů můžeme docílit opětovné kvetení na podzim. Kombinací barevných odstínů se zvyšuje barevný efekt záhonu.
Pěstování: Stračka má v oblibě slunečné nebo polostinné stanoviště a klasickou mírně vlhkou propustnou zahradní půdu. Patří mezi velmi nenáročné trvalky, které snášejí vysoké mrazy až do -34 °C. Odstraněním odkvetlých klasů můžeme docílit opětovné kvetení na podzim. Kombinací barevných odstínů se zvyšuje barevný efekt záhonu.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
