Ostrožka (stračka) ´SUMMER SKIES PREMIUM´ kont. 0,5 l
Stračka "Letní obloha" - oblíbená záhonová trvalka s bledě modrými květy.
Ostrožka (stračka) ´SUMMER SKIES PREMIUM´ kont. 0,5 l
Stračka "Letní obloha" - oblíbená záhonová trvalka s bledě modrými květy.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Delphinium Pacific ´Summer Skies Premium´ |
|---|---|
| Půda | hlinitá, mírne vlhká, propustná |
| Počet kůsu na m2 | 3 – 5 ks |
| Stanoviště | slunce, polostín |
| Použití | smíšené trvalkové záhony |
| Doba kvetení | VI- IX |
| Intenzita růstu | strední |
| Barva květu | světle modrá |
| Výška v květe | 120 - 180 cm |
| Výška v liste | 40 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -34°C |
| Kontejner | 0,5 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 60-70 cm |
Popis
Charakteristika: Bohatě kvetoucí, vysoká stračka ´SUMMER SKIES PREMIUM´ patří mezi nejkrásnější kultivary právě díky množství bledě modrých květů, které vyrůstají na neolistených stoncích. Květy mají uprostřed bílé očko. Listy jsou střiženy, světle zelené barvy a rostou střídavě ve tvaru růžice. Kvete během celého léta až do poloviny podzimu. Během kvetení má stračka výšku 1,2 až 1,5 m. I přes svou výši velmi dobře zvládají silný vítr a nezlámou se. Jsou ideální na řezání do kytic, ve váze si zachovávají atraktivní tvar velmi dlouho.
Pěstování: Stračka upřednostňuje slunečné nebo polostinné stanoviště a klasickou mírně vlhkou propustnou zahradní půdu. Patří mezi velmi nenáročné trvalky, které snášejí vysoké mrazy až do -34 ° C. Odstraněním odkvetlých klasů můžeme docílit opětovné kvetení na podzim. Kombinací barevných odstínů se zvyšuje barevný efekt záhonu.
Pěstování: Stračka upřednostňuje slunečné nebo polostinné stanoviště a klasickou mírně vlhkou propustnou zahradní půdu. Patří mezi velmi nenáročné trvalky, které snášejí vysoké mrazy až do -34 ° C. Odstraněním odkvetlých klasů můžeme docílit opětovné kvetení na podzim. Kombinací barevných odstínů se zvyšuje barevný efekt záhonu.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
