- Úvod
- >>
- Okrasné listnaté stromy
- >>
- Pavlovnie plstnatá, 200-220 cm, kont. 10 l
Pavlovnie plstnatá, 200-220 cm, kont. 10 l
Impozantní rychle rostoucí strom s voňavými fialovými květy a velkými listy.
Pavlovnie plstnatá, 200-220 cm, kont. 10 l
Impozantní rychle rostoucí strom s voňavými fialovými květy a velkými listy.
Parametry a vlastnosti
| Dostupnost | skladem |
|---|---|
| Mrazuvzdornost | - 27 °C |
| Kontejner | 10 l |
| Prodejní velikost | 200-220 cm |
| Výška | 5 - 9 m |
| Botanický název | Paulownia tomentosa |
| Půda | vzdušná, propustná, vlhká |
| Stanoviště | slunečné, polostín |
| Použití | solitér |
| Doba kvetení | IV - VI |
| Intenzita růstu | rychle rostoucí |
| Barva květu | fialová |
Popis
Charakteristika: Paulovnie plstnatá, nazývaná také "Císařský strom" původně pochází z Číny. Je to opadavý listnatý strom, který se vyznačuje rychlým růstem, dorůstá výšky až 9 m. V dobré půdě dokáže v mládí narůst až 2 m za rok. Koncem dubna, ještě před narašení listů, kvete velkými trubkovité květy fialové barvy, které jsou uspořádány v soukvětích. Květiny nádherně a výrazně voní. Listy jsou velmi velké cca 30 cm, tmavě zelené, mají tvar srdce a jsou pokryty malými chloupky.
Pěstování: Paulovnie není na půdu náročná, upřednostňuje písčito-hlinité, lehčí výživné půdy, ale dokáže růst i v chudých, suchých půdách. Vysazujeme ji na slunné nebo polostinné stanoviště. Květní pupeny se tvoří na konci léta, proto ji doporučujeme vysázet na polostinné stanoviště, které je chráněno před ostrým zimním větrem. Je mrazuvzdorná do -27 ° C.
Pěstování: Paulovnie není na půdu náročná, upřednostňuje písčito-hlinité, lehčí výživné půdy, ale dokáže růst i v chudých, suchých půdách. Vysazujeme ji na slunné nebo polostinné stanoviště. Květní pupeny se tvoří na konci léta, proto ji doporučujeme vysázet na polostinné stanoviště, které je chráněno před ostrým zimním větrem. Je mrazuvzdorná do -27 ° C.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
