Pažítka česneková ´NEKO´ kont. 1 l
Cibulovina s mírnou česnekovou chutí s mnohostranným využitím v kuchyni.
Pažítka česneková ´NEKO´ kont. 1 l
Cibulovina s mírnou česnekovou chutí s mnohostranným využitím v kuchyni.
Parametry a vlastnosti
| Výška | 0,3 m |
|---|---|
| Botanický název | Allium schoenoprasum ´Neko´ |
| Půda | propustná, vlhká, výživní |
| Stanoviště | sluneční, polostín |
| Použití | v kuchyni |
| Doba kvetení | V-VIII |
| Intenzita růstu | rychle rostoucí |
| Barva květu | bílá |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -28°C |
| Kontejner | 1 l |
| Prodejní velikost | 10-15 cm |
Popis
Charakteristika: Pažitka původně pochází z Číny. Patří mezi cibulovité rostliny, raší brzy na jaře, z malých cibulek vyrůstají ploché aromatické listy. V květnu až srpnu kvete bílými květy. Pažitka kvete velmi bohatě, a proto se někdy používá k vysazování obrub jako dekorativní rostlina. V kuchyni se využívají listy, které obsahují vysoké množství vitamínu C, B1 a B2, provitamin A, minerální látky a éterické oleje obsahující síru, která způsobuje typickou chuť pažitky.
Pěstování: Pažitka je vytrvalá mrazuvzdorná rostlina. Vyžaduje slunné stanoviště nebo polostín a propustnou, vlhkou humózní půdu. Na pěstování není náročná, lze ji pěstovat přímo na záhonech nebo ve květináčích.
Pěstování: Pažitka je vytrvalá mrazuvzdorná rostlina. Vyžaduje slunné stanoviště nebo polostín a propustnou, vlhkou humózní půdu. Na pěstování není náročná, lze ji pěstovat přímo na záhonech nebo ve květináčích.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
