Perovskie lebedolistá ´BLUE STEEL´ kont. 1 l
Působivá trvalka s fialově modrými květy na stříbrných stoncích.
Perovskie lebedolistá ´BLUE STEEL´ kont. 1 l
Působivá trvalka s fialově modrými květy na stříbrných stoncích.
Parametry a vlastnosti
| Výška | 60-90 cm |
|---|---|
| Botanický název | Perowskia atriplicifolia ´Blue Steel´ |
| Půda | vlhká, propustná |
| Počet kůsu na m2 | 1 - 3 ks |
| Stanoviště | sluneční |
| Použití | smíšené trvalkové záhony |
| Doba kvetení | VII - IX |
| Intenzita růstu | rychle rostoucí |
| Barva květu | fialovo modrá |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -30 °C |
| Kontejner | 1 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 60 - 80 cm |
Popis
Charakteristika: Perovskie 'BLUE STEEL' je nízký, opadavý polokeř, který zaujme menšími modro zelenými listy vyrůstajícími z efektních stříbrných stonek. Od května se na vzdušných výhonech vytvářejí fialově modré květy, které připomínají květy levandule. Odrůda dorůstá do výšky přibližně 90 cm. Je vhodná na výsadbu do trvalkových záhonů, ale také do nádob.
Pěstování: Perovskie vysazujeme na přímé slunce a nejlépe se jí daří v dobře propustné zahradní půdě.
Pěstování: Perovskie vysazujeme na přímé slunce a nejlépe se jí daří v dobře propustné zahradní půdě.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
