Perovskie lebedolistá ´JELENA´ kont. 1 l
Vytrvalá, bohatě kvetoucí trvalka s množstvím fialových soukvětí.
Perovskie lebedolistá ´JELENA´ kont. 1 l
Vytrvalá, bohatě kvetoucí trvalka s množstvím fialových soukvětí.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Perovskia atriplicifolia ´Jelena´ |
|---|---|
| Půda | vlhká, propustná |
| Počet kůsu na m2 | 1 - 3 ks |
| Stanoviště | slunečné |
| Použití | smíšené trvalkové záhony |
| Doba kvetení | VI - VIII |
| Intenzita růstu | rychle rostoucí |
| Barva květu | modrě fialová |
| Výška v květe | 40 - 50 cm |
| Výška v liste | 50 - 60 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -28°C |
| Kontejner | 1 l |
Popis
Charakteristika: Perovskia ´JELENA´ je výrazná kompaktní trvalka, vytvářející 50-60 cm vysoký trs. Aromatické listy a stonky nesou bohatá fialová květenství, která jsou během letních měsíců přímo nepřehlédnutelná. Je vhodná i k řezu. Používá se v trvalkových záhonech, do hrnkových výsadeb, ale s velkou oblibou se vysazuje i ve skupinových městských výsadbách.
Pěstování: Perovskie vysazujeme na přímé slunce a nejlépe se jí daří v dobře propustné zahradní půdě. Není náročná na pěstování. Je mrazuvzdorná do -30 °C.
Pěstování: Perovskie vysazujeme na přímé slunce a nejlépe se jí daří v dobře propustné zahradní půdě. Není náročná na pěstování. Je mrazuvzdorná do -30 °C.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
