- Úvod
- >>
- Vřesovištní rostliny
- >>
- Pieris japonský ´LITTLE GOLDY´ 20-30 cm, kont. 2 l
Pieris japonský ´LITTLE GOLDY´ 20-30 cm, kont. 2 l
Trpasličí pieris s nápadným zbarvením listů vynikne v záhoně i v květináči.
Pieris japonský ´LITTLE GOLDY´ 20-30 cm, kont. 2 l
Trpasličí pieris s nápadným zbarvením listů vynikne v záhoně i v květináči.
Parametry a vlastnosti
| Šířka | 0,4 - 0,6 m |
|---|---|
| Výška | 0,4 - 0,6 m |
| Botanický název | Pieris japonica 'Little Goldy' |
| Půda | kyselá, humózní, vlhká |
| Stanoviště | slunečné, polostín |
| Použití | solitér, skupinová výsadba, květináč |
| Doba kvetení | III - IV |
| Intenzita růstu | středně rychle rostoucí |
| Dostupnost | skladem |
| Kontejner | 2 l |
| Prodejní velikost | 20 - 30 cm |
Popis
Charakteristika: Pieris japonský ´LITTLE GOLDY´ je stálezelený zakrslý kultivar s hustým kompaktním habitem. Listy jsou výjimečně lesklé, mají vejčitý tvar. Na jaře se zbarvují do růžovo bílých odstínů, později nabývají žlutě zelený odstín. Během podzimu a v zimě jsou listy tmavě zelené s vanilkovými okraji. Ozdobou tohoto kultivaru je zlato žlutý lesk listů v letních měsících.
Pěstování: Pierisy mají stejné nároky na půdu jako pěnišníky. Vyžadují vzdušnou, lehkou kyselou půdu. Do substrátu můžeme kromě rašeliny přidat i drť, perlit nebo piliny, aby byla půda dostatečně vlhká. Květy po odkvětu odstraňujeme, abychom zajistili bohaté kvetení v příštím roce.
Pěstování: Pierisy mají stejné nároky na půdu jako pěnišníky. Vyžadují vzdušnou, lehkou kyselou půdu. Do substrátu můžeme kromě rašeliny přidat i drť, perlit nebo piliny, aby byla půda dostatečně vlhká. Květy po odkvětu odstraňujeme, abychom zajistili bohaté kvetení v příštím roce.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
