- Úvod
- >>
- Okrasné keře
- >>
- Pieris japonský ´SARABANDE´ 20-30 cm, kont. 2,5 l
Pieris japonský ´SARABANDE´ 20-30 cm, kont. 2,5 l
Nenáročný atraktivní pieris s půvabnými bílými květy.
Novinka
Pieris japonský ´SARABANDE´ 20-30 cm, kont. 2,5 l
Nenáročný atraktivní pieris s půvabnými bílými květy.
Parametry a vlastnosti
| Dostupnost | skladem |
|---|---|
| Kontejner | 2,5 l |
| Prodejní velikost | 20-30 cm |
| Šířka | 0,6 - 1 m |
| Výška | 0,6 - 1 m |
| Botanický název | Pieris japonica ´Sarabande´ |
| Půda | kyslá, humózní, vlhká |
| Stanoviště | slunečné, polostín |
| Použití | solitér, skupinová výsadba |
| Doba kvetení | III - IV |
| Intenzita růstu | pomalu rostoucí |
| Barva květu | bílá |
Popis
Charakteristika: Pieris 'SARABANDE' se vyznačuje středním kompaktním vzrůstem. Během jara kvete romantickými zvonkovitými květy, které se nesou na pevných stoncích. Listy jsou světle zelené, kožovité, kopinatého tvaru. Mladé výhony mají zajímavou světle růžovou barvu. Pieris je stálezelená rostlina, vhodná na výsadbu do vřesovišť.
Pěstování: Pierisy mají stejné nároky na půdu jako rododendrony. Vyžadují vzdušnou, lehkou kyselou půdu. Do substrátu můžeme kromě rašeliny přidat i měr drť, perlit nebo piliny, aby byla půda dostatečně vlhká. Květy po odkvětu odstraňujeme, abychom zajistili bohaté kvetení v příštím roce.
Pěstování: Pierisy mají stejné nároky na půdu jako rododendrony. Vyžadují vzdušnou, lehkou kyselou půdu. Do substrátu můžeme kromě rašeliny přidat i měr drť, perlit nebo piliny, aby byla půda dostatečně vlhká. Květy po odkvětu odstraňujeme, abychom zajistili bohaté kvetení v příštím roce.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
