Pivoňka bylinná ´RASPBERRY SUNDAY´ kont. 1,5 l
Dvoubarevná pivoňka s velkými plnými květy v pastelových tónech.
Pivoňka bylinná ´RASPBERRY SUNDAY´ kont. 1,5 l
Dvoubarevná pivoňka s velkými plnými květy v pastelových tónech.
Parametry a vlastnosti
| Dostupnost | skladem |
|---|---|
| Mrazuvzdornost | - 34 °C |
| Kontejner | 1,5 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 70 - 80 cm |
| Botanický název | Paeonia ´Raspberry Sunday´ |
| Půda | vzdušná, propustná |
| Počet kůsu na m2 | 1 - 3 ks |
| Stanoviště | slunečné, polostín |
| Použití | solitér, skupinová výsadba, květy k řezu |
| Doba kvetení | V - VI |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | růžová so žlutým melírovaním |
| Výška v květe | 90 - 100 cm |
Popis
Charakteristika: Romantická pivoňka 'RASPBERRY SUNDAY' vyniká dvoubarevnými květy, které provoní celou zahradu. Květy jsou velké, bohaté na okvětní lístky. Zbarvuje se proměnlivě do růžových a žlutých barev, což vytváří příjemnou barevnou kombinaci. Stonky jsou až 1 m vysoké a nemají tendenci padat. Opadavé listy jsou dělené, středně zelené, na zimu se zatahují a brzy na jaře opět raší vínově červené lístky.
Pěstování: Při výsadbě dbáme na to, aby "srdíčko" rostliny bylo zakryto půdou jen mírně. Pokud jsou vysazeny příliš hluboko, tak nekvetou. Pivoňky jsou nenáročné dlouhověké trvalky, upřednostňují slunné stanoviště, stín jim nevyhovuje. Nejlépe se jim daří ve výživné, propustné půdě, v horkém létě je vhodné je občas polít a pro bohaté kvetení jich každoročně po vyrašení přihnojit postupně uvolňujícím hnojivem. Nemají rády přesazování. Jsou plně mrazuvzdorné do cca -34 °C, mladé rostliny můžete na zimu zakrýt slámou nebo chvojím.
Pěstování: Při výsadbě dbáme na to, aby "srdíčko" rostliny bylo zakryto půdou jen mírně. Pokud jsou vysazeny příliš hluboko, tak nekvetou. Pivoňky jsou nenáročné dlouhověké trvalky, upřednostňují slunné stanoviště, stín jim nevyhovuje. Nejlépe se jim daří ve výživné, propustné půdě, v horkém létě je vhodné je občas polít a pro bohaté kvetení jich každoročně po vyrašení přihnojit postupně uvolňujícím hnojivem. Nemají rády přesazování. Jsou plně mrazuvzdorné do cca -34 °C, mladé rostliny můžete na zimu zakrýt slámou nebo chvojím.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
