Pivoňka keřovitá bíla, kont. 1 l

Výprodej Zľava 16%

Něžná pivoňka s množstvím nádherných sněhobílých květů.

 
Botanický název:
Paeonia suffruticosa
Kontejner:
1 l
Prodejná velikost:
15-20 cm
Obj. číslo:
8982
Dostupnost
skladem
 
Ušetříte:
16% = 64 Kč
Cena s DPH:
459 Kč 385 Kč
Cena bez DPH:
399 Kč 335 Kč
-+

Pivoňka keřovitá bíla, kont. 1 l

Něžná pivoňka s množstvím nádherných sněhobílých květů.

Parametry a vlastnosti

Barva květubíla
Doba kveteníV – VI
Stanovištěslunečné, polostín
Půdavzdušná, propustná
Výška v liste1-1,5 m
Intenzita růstustřední
Použitísolitér, skupinová výsadba
Počet kůsu na m21 – 3

Charakteristika a pěstování

Charakteristika: Dřevité japonské pivoňky patří mezi nejkrásnější kvetoucí dřeviny, nazývají se i růže bez trnů. Jsou to roubované keře, které mají v dospělosti výšku cca 1-1,5 m. Pivoňky kvetou od května do června velkými něžnými bílými květy se žlutými středovými tyčinkami. Okraje okvětních lístků jsou mírně zvlněné a roztřepené. Listy jsou hluboce vykrajované, tmavě zelené barvy.

Pěstování: Upřednostňují slunné stanoviště, stín jim nevyhovuje. Jsou plně mrazuvzdorné a mají v oblibě mírně proudění vzduchu. Vyžadují výživnou a dobře propustnou půdu, hnojíme je postupně uvolňujícím hnojivem. Velmi dobře snášejí řez. Květy je po odkvětu vhodné odstranit. Vysazujeme je vždy tak, aby místo roubovaní bylo pod zemí, tj sázíme jejich asi 8 cm hlouběji než byly v květináči. Důležité je vysadit je na takové místo, kde budou mít dostatek prostoru, protože nemají rády přesazování. Umísťujeme je jako solitéry nebo v malých skupinkách blízko schodů, vstupů, chodníků apod.

Doplňkové zboží

Foto

Poslední zobrazené produkty

Nejdůležitější novinky přímo na váš email

Ziskejte zajímavé informace vždy mezi prvními

Vaše osobní údaje (email) budeme zpracovávat pouze za tímto účelem v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Souhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, který vám zašleme na váš email. Souhlas můžete kdykoliv odvolat písemně, emailem nebo kliknutím na odkaz z kteréhokoliv informačního emailu.