- Úvod
- >>
- Novinky 2026
- >>
- Pukol okrouhlolistý ´PETITE RED´ kont. 0,5 l
Pukol okrouhlolistý ´PETITE RED´ kont. 0,5 l
Nízky, kompaktní rostoucí ker so záplavou růžovočervených súkvetí.
Novinka
Pukol okrouhlolistý ´PETITE RED´ kont. 0,5 l
Nízky, kompaktní rostoucí ker so záplavou růžovočervených súkvetí.
Parametry a vlastnosti
| Výška | 60-120 cm |
|---|---|
| Botanický název | Lagerstroemia indica ´Petite Red´ |
| Půda | propustná, výživná |
| Stanoviště | sluneční |
| Použití | solitér, skupinová výsadba, květináč |
| Doba kvetení | VII-IX |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | růžovo červená |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | - 15 °C |
| Kontejner | 0,5 l |
| Prodejní velikost | 10-15 cm |
Popis
Charakteristika: Pukol okrouhlolistý ´PETITE RED´ je kompaktní, nízko rostoucí odrůda, vyšlechtěná pro menší zahrady a pěstování v nádobách. Obvykle dorůstá výšky 60-120 cm a vytváří hustý, dobře rozvětvený keř s pravidelným, zaobleným habitusem. Listy jsou středně velké, oválné, lesklé a tmavozelené. Na podzim se mohou vybarvovat do oranžových až načervenalých tónů. Charakteristickým znakem je také dekorativní, hladká kůra, která se u starších rostlin může jemně odlupovat. Největší ozdobou odrůdy 'PETITE RED' jsou růžovočervené květy s jemně zvlněnými okraji lupínků, uspořádané v bohatých metlinách. Kvetení začíná zpravidla v polovině léta.
Pěstování: Pukol okrouhlolistý má v oblibě slunné stanoviště. Půdu potřebuje propustnou a výživnou. V době kvetení je zapotřebí dostatečný přísun vody, čímž prodloužíme kvetení. Na jaře zkracujeme loňské výhony na 1/3 délky, čímž rostlinu zahustíme a zajistíme bohatší kvetení. Doporučujeme okolní půdu překrýt mučovací kůrou.
Pěstování: Pukol okrouhlolistý má v oblibě slunné stanoviště. Půdu potřebuje propustnou a výživnou. V době kvetení je zapotřebí dostatečný přísun vody, čímž prodloužíme kvetení. Na jaře zkracujeme loňské výhony na 1/3 délky, čímž rostlinu zahustíme a zajistíme bohatší kvetení. Doporučujeme okolní půdu překrýt mučovací kůrou.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
