- Úvod
- >>
- Novinky 2026
- >>
- Pukol okrouhlolistý ´RED IMPERATOR´ kont. 0,5 l
Pukol okrouhlolistý ´RED IMPERATOR´ kont. 0,5 l
Nepřehlédnutelný okrasný keř, kvetoucí během léta výraznými červenými květenstvími.
Novinka
Pukol okrouhlolistý ´RED IMPERATOR´ kont. 0,5 l
Nepřehlédnutelný okrasný keř, kvetoucí během léta výraznými červenými květenstvími.
Parametry a vlastnosti
| Výška | 2-4 m |
|---|---|
| Botanický název | Lagerstroemia indica ´Red Imperator´ |
| Půda | propustná, výživná |
| Stanoviště | sluneční |
| Použití | solitér, skupinová výsadba |
| Doba kvetení | VII-IX |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | červená |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | - 15 °C |
| Kontejner | 0,5 l |
| Prodejní velikost | 10-15 cm |
Popis
Charakteristika: Pukol okrouhlolistý ´RED IMPERATOR´ vytváří vzpřímeně rostoucí, dobře rozvětvený keř nebo menší strom, který v příznivých podmínkách dorůstá do výšky 2-4m. Květy jsou sytě červené, s jemně zvlněnými lupínky, seskupeny v hustých metlinách. Listy jsou oválné až elipsovité, lesklé a tmavozelené. Mladé výhony mohou mít bronzový nádech. Na podzim se listy vybarvují do oranžových, červených až purpurových tónů. Dekorativním prvkem je také hladká kůra, která se u starších rostlin jemně odlupuje a vytváří zajímavý kresbový efekt.
Pěstování: Pukol okrouhlolistý má v oblibě slunné stanoviště. Půdu potřebuje propustnou a výživnou. V době kvetení je zapotřebí dostatečný přísun vody, čímž prodloužíme kvetení. Na jaře zkracujeme loňské výhony na 1/3 délky, čímž rostlinu zahustíme a zajistíme bohatší kvetení. Doporučujeme okolní půdu překrýt mučovací kůrou, čímž zabráníme nadměrnému prosychání půdy i ochráníme rostlinu před silnějšími mrazy.
Pěstování: Pukol okrouhlolistý má v oblibě slunné stanoviště. Půdu potřebuje propustnou a výživnou. V době kvetení je zapotřebí dostatečný přísun vody, čímž prodloužíme kvetení. Na jaře zkracujeme loňské výhony na 1/3 délky, čímž rostlinu zahustíme a zajistíme bohatší kvetení. Doporučujeme okolní půdu překrýt mučovací kůrou, čímž zabráníme nadměrnému prosychání půdy i ochráníme rostlinu před silnějšími mrazy.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
