- Úvod
- >>
- Novinky 2026
- >>
- Pukol okrouhlolistý ´WITH LOVE VIRGIN®´ kont. 0,5 l
Pukol okrouhlolistý ´WITH LOVE VIRGIN®´ kont. 0,5 l
Netradiční, exoticky působící okrasný keř s bílými květy, vhodný pro výsadbu do květináče.
Novinka
Pukol okrouhlolistý ´WITH LOVE VIRGIN®´ kont. 0,5 l
Netradiční, exoticky působící okrasný keř s bílými květy, vhodný pro výsadbu do květináče.
Parametry a vlastnosti
| Výška | 80-120 cm |
|---|---|
| Botanický název | Lagerstroemia indica ´With love Virgin®´ |
| Půda | propustná, výživná |
| Stanoviště | sluneční |
| Použití | solitér, skupinová výsadba, květináč |
| Doba kvetení | VII-IX |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | bílá |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | - 15 °C |
| Kontejner | 0,5 l |
| Prodejní velikost | 10-15 cm |
Popis
Charakteristika: Pukol okrouhlolistý 'VIRGIN®' je odrůda ze série 'With Love', vyznačující se nízkým, hustým růstem a pravidelným, dobře rozvětveným habitusem. Dorůstá výšky 80-120 cm, přičemž si zachovává přirozeně upravený, kulovitý až mírně rozložitý tvar bez potřeby výrazného tvarování. Květy jsou čistě bílé, s typicky zvlněnými okraji lupínků, uspořádané v bohatých květenstvích. Listy jsou oválné až elipsovité, lesklé a tmavozelené. Na podzim se mohou zbarvovat do žlutých až oranžovočervených tónů.
Pěstování: Pukol okrouhlolistý má v oblibě slunné stanoviště. Půdu potřebuje propustnou a výživnou. V době kvetení je zapotřebí dostatečný přísun vody, čímž prodloužíme kvetení. Na jaře zkracujeme loňské výhony na 1/3 délky, čímž rostlinu zahustíme a zajistíme bohatší kvetení. Doporučujeme okolní půdu překrýt mučovací kůrou.
Pěstování: Pukol okrouhlolistý má v oblibě slunné stanoviště. Půdu potřebuje propustnou a výživnou. V době kvetení je zapotřebí dostatečný přísun vody, čímž prodloužíme kvetení. Na jaře zkracujeme loňské výhony na 1/3 délky, čímž rostlinu zahustíme a zajistíme bohatší kvetení. Doporučujeme okolní půdu překrýt mučovací kůrou.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
