- Úvod
- >>
- Půdokryvné rostliny, náhrada trávníku
- >>
- Trvalky
- >>
- Na slunce
- >>
- Rozchodník pochybný ´COCCINEUM´ kont. 0,5 l
Rozchodník pochybný ´COCCINEUM´ kont. 0,5 l
Půdopokryvná odrůda s dužnatými listy a výraznými růžově červenými květy.
Rozchodník pochybný ´COCCINEUM´ kont. 0,5 l
Půdopokryvná odrůda s dužnatými listy a výraznými růžově červenými květy.
Parametry a vlastnosti
| Výška | 10cm |
|---|---|
| Botanický název | Sedum spurium ´Coccineum´ |
| Půda | sušší, propustná |
| Počet kůsu na m2 | 7-9ks |
| Stanoviště | slunečné |
| Použití | skalky, trvalkové koberce |
| Doba kvetení | VII-IX |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | červeněrůžová |
| Výška v květe | 10-20 cm |
| Výška v liste | 10 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -24 °C |
| Kontejner | 0,5 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 20-25cm |
Popis
Charakteristika: Odrůda 'COCCINEUM' pochází z Kavkazu a Iránu. Tato půdopokryvná rostlina se vyznačuje množstvím tmavě zelených masitých listů s purpurově červeným zbarvením, které působí během celého roku velmi dekorativně. Koncem léta kvete odrůda výraznými růžově červenými květy. Díky intenzivnímu zbarvení je kultivar nazývaný také "Dračií krev". Rostlina je mimořádně vhodná pro výsadbu do skalek, nebo do koryt. Výborně se hodí do střešních zahrad a do trvalkových koberců, kde jejich kombinací vznikají nádherné obrazce. Dobře se kombinují i se skalními růžemi a dalšími skalničkami.
Pěstování: Rozchodník sázíme na suché a slunné stanoviště. Mají půdopokryvné vlastnosti a za krátký čas vytvoří hustý koberec.
Pěstování: Rozchodník sázíme na suché a slunné stanoviště. Mají půdopokryvné vlastnosti a za krátký čas vytvoří hustý koberec.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
