- Úvod
- >>
- Půdokryvné rostliny, náhrada trávníku
- >>
- Trvalky
- >>
- Na slunce
- >>
- Rozchodník pochybný ´SCHORBUSER BLUT´ kont. 0,5 l
Rozchodník pochybný ´SCHORBUSER BLUT´ kont. 0,5 l
Zajímavý nízký rozchodník s ohnivě červenými květy.
Rozchodník pochybný ´SCHORBUSER BLUT´ kont. 0,5 l
Zajímavý nízký rozchodník s ohnivě červenými květy.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Sedum spurium ´Schorbuser Blut´ |
|---|---|
| Půda | sušší, propustná |
| Počet kůsu na m2 | 7-9 ks |
| Stanoviště | slunečné |
| Použití | skalky, trvalkové koberce |
| Doba kvetení | VII-IX |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | červená |
| Výška v květe | 15 cm |
| Výška v liste | 10 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Kontejner | 0,5 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 20-25 cm |
Popis
Charakteristika: Rozchodník ´SCHORBUSER BLUT´ je nízký kultivar s hustými, dužinatými listy v atraktivní zeleno-bordó barvě. Listy mění barvu během vegetace. V období kvetení od léta do podzimu, můžeme obdivovat nápadné ohnivě červená soukvětí. Květy ve tvaru hvězdy zakrývají listy a vytvářejí půvabné červené koberce.
Pěstování: Rozchodníky upřednostňují suché a slunné stanoviště. Vysazují se zejména do skalek a nádob. Mají půdopokryvné vlastnosti a za krátký čas vytvoří hustý koberec. Výborně se hodí do střešních zahrad a do trvalkových koberců, kde jejich kombinací vznikají nádherné obrazce. Dobře se kombinují i se skalními růžemi a dalšími skalničkami.
Pěstování: Rozchodníky upřednostňují suché a slunné stanoviště. Vysazují se zejména do skalek a nádob. Mají půdopokryvné vlastnosti a za krátký čas vytvoří hustý koberec. Výborně se hodí do střešních zahrad a do trvalkových koberců, kde jejich kombinací vznikají nádherné obrazce. Dobře se kombinují i se skalními růžemi a dalšími skalničkami.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
