- Úvod
- >>
- Půdokryvné rostliny, náhrada trávníku
- >>
- Rozchodník šestiřadý, kont. 0,5 l
Rozchodník šestiřadý, kont. 0,5 l
Oblíbený kobercovitý rozchodník vytvářející zářivě žluté koberce.
Rozchodník šestiřadý, kont. 0,5 l
Oblíbený kobercovitý rozchodník vytvářející zářivě žluté koberce.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Sedum sexangulare |
|---|---|
| Půda | sušší, propustná |
| Počet kůsu na m2 | 7-9 ks |
| Stanoviště | slunečné |
| Použití | skalky, trvalkové koberce |
| Doba kvetení | VI-VII |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | žlutá |
| Výška v květe | 10 cm |
| Výška v liste | 5 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -23°C |
| Kontejner | 0,5 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 30cm |
Popis
Charakteristika: Rozchodník šestiřadý je plazivá, rychle rostoucí trvalka se zelenými listy. Při chladnějším počasí nabývají bronzovou barvu. Listy jsou velmi drobné, krásné vynikají v kombinaci se žlutými hviezdičkovitými květy, které lákají včely a jiný hmyz.
Pěstování: Rozchodníky upřednostňují suché a slunné stanoviště. Vysazují se zejména do skalek a nádob. Mají půdopokryvné vlastnosti a za krátký čas vytvoří hustý koberec. Výborně se hodí do střešních zahrad a do trvalkových koberců, kde jejich kombinací vznikají nádherné obrazce. Dobře se kombinují i se skalními růžemi a dalšími skalničkami.
Pěstování: Rozchodníky upřednostňují suché a slunné stanoviště. Vysazují se zejména do skalek a nádob. Mají půdopokryvné vlastnosti a za krátký čas vytvoří hustý koberec. Výborně se hodí do střešních zahrad a do trvalkových koberců, kde jejich kombinací vznikají nádherné obrazce. Dobře se kombinují i se skalními růžemi a dalšími skalničkami.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
