- Úvod
- >>
- Půdokryvné rostliny, náhrada trávníku
- >>
- Trvalky
- >>
- Na slunce
- >>
- Rozchodník skalní ´PURPUREUM®´ kont. 0,5 l
Rozchodník skalní ´PURPUREUM®´ kont. 0,5 l
Půdopokryvný rozchodník se šedě purpurovými listy uspořádanými do růžic.
Rozchodník skalní ´PURPUREUM®´ kont. 0,5 l
Půdopokryvný rozchodník se šedě purpurovými listy uspořádanými do růžic.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Sedum spathulifolium ´Purpureum´ |
|---|---|
| Půda | sušší, propustná |
| Stanoviště | slunečné |
| Použití | skalka, okraj záhonu |
| Doba kvetení | V-IX |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | žlutá |
| Výška v květe | 10 cm |
| Výška v liste | 5 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -23°C |
| Kontejner | 0,5 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 30 cm |
Popis
Charakteristika: Rozchodník skalní ´PURPUREUM®´ je půdopokryvná trvalka tvořící polštáře se zajímavými listy uspořádanými do růžic. Vnitřní listy mají šedou barvu, vnější jsou zbarveny do tmavě červena až purpurova. Během léta kvete zářivými žlutými květy, které jsou velkým lákadlem pro včely a jiný hmyz. Díky atraktivní barvě a struktuře listů a bohatství květů se výborně kombinuje s ostatními zelenolisté skalničkami. Je vhodný i do střešních zahrad.
Pěstování: Rozchodník vyžaduje slunečné a sušší stanoviště. Vysazuje se zejména do skalek a nádob. Má půdopokryvné vlastnosti a za krátký čas vytvoří hustý koberec.
Pěstování: Rozchodník vyžaduje slunečné a sušší stanoviště. Vysazuje se zejména do skalek a nádob. Má půdopokryvné vlastnosti a za krátký čas vytvoří hustý koberec.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
