- Úvod
- >>
- Sazenice zeleniny
- >>
- Rukola, salát
- >>
- Rukola ´FARINA´ kont. 1 l
Rukola ´FARINA´ kont. 1 l
Vyhledávaná kuchyňská bylinka s jemně pikantní chutí, vhodná do salátů.
Novinka
Rukola ´FARINA´ kont. 1 l
Vyhledávaná kuchyňská bylinka s jemně pikantní chutí, vhodná do salátů.
Parametry a vlastnosti
| Dostupnost | skladem |
|---|---|
| Mrazuvzdornost | -20°C |
| Kontejner | 1 l |
| Prodejní velikost | 5-10 cm |
| Výška | 20-30 cm |
| Botanický název | Diplotaxis tenuifolia ´Farina´ |
| Půda | propustná |
| Stanoviště | sluneční |
| Použití | v kuchyni |
| Doba kvetení | V-VI |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | žlutá |
Popis
Charakteristika: Rukola ´FARINA´ patří mezi oblíbené kuchyňské bylinky. Tmavě zelené listy rostou z růžice, jsou hluboce vykrajované a připomínají listy pampelišky. Díky jemné pikantní chuti se s oblibou využívají k přípravě salátů. Rukola navíc obsahuje množství látek prospěšných pro zdraví. Díky nízkému kalorickému obsahu je rukola zeleninou vhodnou do dietních režimů. Vysoký obsah kyseliny listové je prospěšný pro těhotné ženy. Pokud se konzumuje pravidelně, je schopna zabránit některým zdravotním defektem u novorozenců. Má také schopnost zabránit například vzniku Alzheimerovy choroby.
Pěstování: Rukola je vytrvalá bylina, můžete ji pěstovat přímo v zahradě v záhonu nebo v květináči. Zimu přežívá ve formě kořene.
Pěstování: Rukola je vytrvalá bylina, můžete ji pěstovat přímo v zahradě v záhonu nebo v květináči. Zimu přežívá ve formě kořene.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
