Šalvěj hájní ´MARLEAU WHITE´ kont. 0,5 l
Překrásná, dlouho kvetoucí a kompaktní šalvěj se sněhobílými květy.
Šalvěj hájní ´MARLEAU WHITE´ kont. 0,5 l
Překrásná, dlouho kvetoucí a kompaktní šalvěj se sněhobílými květy.
Parametry a vlastnosti
| Výška v květe | 30-40 cm |
|---|---|
| Výška v liste | 20-30 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -28°C |
| Kontejner | 0,5 l |
| Botanický název | Salvia nemorosa ´Marleau White´ |
| Půda | propustná |
| Počet kůsu na m2 | 7-9 ks |
| Stanoviště | slunečné, polostín |
| Použití | smíšené trvalkové záhony |
| Doba kvetení | VI - IX |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | bíla |
Popis
Charakteristika: Šalvěj 'MARLEAU WHITE' kvete během celého léta výraznými sněhobílými květy na vzpřímených stoncích. Tento kultivar roste velmi kompaktně do výšky přibližně 40 cm, je vhodný na skupinovou výsadbu, ale také jako doplněk trvalkového záhonu, který láká včely a motýly.
Pěstování: Šalvěj je nenáročná trvalka, která po zakořenění dobře snáší i přechodné sucho. Vyžaduje propustnou zahradní půdu a slunečné nebo polostinné stanoviště. Vytvoří pravidelný trs, který se po odkvětu může sestřihnout, čímž se zajistí opětovné kvetení. Tento úkon můžeme zopakovat i několikrát, nejpozději však v poslední srpnový týden.
Pěstování: Šalvěj je nenáročná trvalka, která po zakořenění dobře snáší i přechodné sucho. Vyžaduje propustnou zahradní půdu a slunečné nebo polostinné stanoviště. Vytvoří pravidelný trs, který se po odkvětu může sestřihnout, čímž se zajistí opětovné kvetení. Tento úkon můžeme zopakovat i několikrát, nejpozději však v poslední srpnový týden.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
