Šalvěj hajní ´NEW DIMENSION BLUE´ kont. 0,5 l
Nová nízká šalvěj kompaktního vzrůstu s výraznými modro-fialovými květy.
Šalvěj hajní ´NEW DIMENSION BLUE´ kont. 0,5 l
Nová nízká šalvěj kompaktního vzrůstu s výraznými modro-fialovými květy.
Parametry a vlastnosti
| Výška v liste | 30 cm |
|---|---|
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | - 28 °C |
| Kontejner | 0,5 l |
| Botanický název | Salvia nemorosa |
| Půda | propustná |
| Počet kůsu na m2 | 7 - 9 ks |
| Stanoviště | slunečné |
| Použití | smíšené trvalkové záhony |
| Doba kvetení | VI - IX |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | fialově modrá |
| Výška v květe | 30 cm |
Popis
Charakteristika: Šalvěj hajní 'NEW DIMENSION BLUE' je novinka mezi odrůdami šalvěje. Vyznačuje se kompaktním a nízkým vzrůstem a dlouhým kvetením. Květy mají intenzivní modro fialovú barvu, která po vysazení více kusů rostlin vedle sebe nabídne barevný požitek pro oči a pastvu pro létající hmyz.
Pěstování: Šalvěj je nenáročná trvalka. Vyžaduje propustnou zahradní půdu a slunečné nebo polostinné stanoviště. Je to výborná rostlina do smíšených trvalkových záhonů díky bohatému a dlouhodobému kvetení. Vytvoří pravidelný trs, který se po odkvětu může sestřihnout, čímž se zajistí opětovné kvetení. Tento úkon můžeme zopakovat i několikrát, nejpozději však v poslední srpnový týden.
Pěstování: Šalvěj je nenáročná trvalka. Vyžaduje propustnou zahradní půdu a slunečné nebo polostinné stanoviště. Je to výborná rostlina do smíšených trvalkových záhonů díky bohatému a dlouhodobému kvetení. Vytvoří pravidelný trs, který se po odkvětu může sestřihnout, čímž se zajistí opětovné kvetení. Tento úkon můžeme zopakovat i několikrát, nejpozději však v poslední srpnový týden.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
