Šalvěj hájní ´SCHWELLENBURG´ kont. 0,5 l
Aromatická šalvěj se spoustou růžovo fialových květenství.
Šalvěj hájní ´SCHWELLENBURG´ kont. 0,5 l
Aromatická šalvěj se spoustou růžovo fialových květenství.
Parametry a vlastnosti
| Výška v květe | 40-50 cm |
|---|---|
| Výška v liste | 30 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -28°C |
| Kontejner | 0,5 l |
| Botanický název | Salvia nemorosa 'Schwellenburg' |
| Půda | propustná |
| Počet kůsu na m2 | 7-9 ks |
| Stanoviště | slunečné, polostín |
| Použití | smíšené trvalkové záhony |
| Doba kvetení | VI - IX |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | fialová |
Popis
Charakteristika: Šalvěj ´SCHWELLENBURG´ je trsnatá, vzpřímeně rostoucí trvalka dosahující výšky do 50 cm. Má kopinaté listy v sytě zelené barvě. Zářivé květiny jsou ponořeny do půvabných růžovo-fialových odstínů, kdy se od června do začátku podzimu hromadí na vzpřímených, rozvětvených klasnatých třásních. Listy i květiny šíří příjemnou vůni. Je dokonalým doplňkem květinových záhonů. Této trvalce se daří iv nádobách, díky čemuž bude ozdobou vašeho balkonu nebo terasy.
Pěstování: Šalvěj je nenáročná trvalka, která po zakořenění dobře snáší i přechodné sucho. Vyžaduje propustnou zahradní půdu a slunečné nebo polostinné stanoviště. Vytvoří pravidelný trs, který se po odkvětu může sestřihnout, čímž se zajistí opětovné kvetení. Tento úkon můžeme zopakovat i několikrát, nejpozději však v poslední srpnový týden.
Pěstování: Šalvěj je nenáročná trvalka, která po zakořenění dobře snáší i přechodné sucho. Vyžaduje propustnou zahradní půdu a slunečné nebo polostinné stanoviště. Vytvoří pravidelný trs, který se po odkvětu může sestřihnout, čímž se zajistí opětovné kvetení. Tento úkon můžeme zopakovat i několikrát, nejpozději však v poslední srpnový týden.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
