Sasanka ´ANDREA ATKINSON´ kont. 0,5 l
Půvabná sasanka kvetoucí na podzim velkými bílými květy se žlutým středem.
Sasanka ´ANDREA ATKINSON´ kont. 0,5 l
Půvabná sasanka kvetoucí na podzim velkými bílými květy se žlutým středem.
Parametry a vlastnosti
| Mrazuvzdornost | -20 °C |
|---|---|
| Kontejner | 0,5 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 40 cm |
| Botanický název | Anemone x hybrida ´Andrea Atkinson´ |
| Půda | hlinito - písčitá, mírne vlhká |
| Počet kůsu na m2 | 5-7 ks |
| Stanoviště | sluneční |
| Použití | skalky, trvalkové záhony |
| Doba kvetení | VIII-X |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | bíla |
| Výška v květe | 80 -90 cm |
| Výška v liste | 60 cm |
| Dostupnost | skladem |
Popis
Charakteristika: Vyšší sasanka s bílými jednoduchými květy s malými žlutými tyčinkami uprostřed, to je poznávací znamení kultivaru ´ANDREA ATKINSON´. Patří mezi nejvyhledávanější trvalky kvetoucí v pozdním létě. Její květiny vyrůstají z rozvětvené růžice listů, díky čemuž jsou vhodné k řezu do kytic.
Pěstování: Výborně se hodí na obruby osluněných či polostinných záhonů a její ideálními společníky jsou hortenzie či mrazuvzdorné fuchsie. Sázíme ji do propustných, vlhých a výživných půd. Před zimou ji namulčujeme a na jaře odstraníme suché a poškozené části.
Pěstování: Výborně se hodí na obruby osluněných či polostinných záhonů a její ideálními společníky jsou hortenzie či mrazuvzdorné fuchsie. Sázíme ji do propustných, vlhých a výživných půd. Před zimou ji namulčujeme a na jaře odstraníme suché a poškozené části.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
