Sasanka ´PRETTY LADY EMILY®´ kont. 1 l
Půvabná sasanka nízkého vzrůstu s polo plnými růžovými květy.
Sasanka ´PRETTY LADY EMILY®´ kont. 1 l
Půvabná sasanka nízkého vzrůstu s polo plnými růžovými květy.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Anemone hupehensis |
|---|---|
| Půda | hlinito-písčitá, vzdušná, mírná vlhká |
| Počet kůsu na m2 | 5 - 7 ks |
| Stanoviště | polostín, stín |
| Použití | skalky, trvalkové záhony |
| Doba kvetení | VIII - X |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | růžová |
| Výška v květe | 50 cm |
| Výška v liste | 40 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -20 °C |
| Kontejner | 1 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 40 cm |
Popis
Charakteristika: Sasanka ´PRETTY LADY EMILY®´ je kompaktní, bohatě kvetoucí trvalka. Je to jedna z nejnižších odrůd, dorůstá výšky 30-40 cm. Od srpna až do prvních mrazů bohatě kvete poloplnými květy růžové barvy. Květy jsou velké cca 5cm a jejich střed zdobí žluté tyčinky. Listy jsou hluboce střižené tmavě zelené barvy.
Pěstování: Výborně se hodí na obruby osluněných či polostinných záhonů a jejími ideálními společníky jsou hortenzie či mrazuvzdorné fuchsie. Sázíme ji do propustných, vlhkých a výživných půd.
Pěstování: Výborně se hodí na obruby osluněných či polostinných záhonů a jejími ideálními společníky jsou hortenzie či mrazuvzdorné fuchsie. Sázíme ji do propustných, vlhkých a výživných půd.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
