Sasanka ´PRETTY LADY MARIA®´ kont. 1 l
Elegantní nízká sasanka s jednoduchými květy sněhobílé barvy a žlutými tyčinkami.
Sasanka ´PRETTY LADY MARIA®´ kont. 1 l
Elegantní nízká sasanka s jednoduchými květy sněhobílé barvy a žlutými tyčinkami.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Anemone hupehensis ´PRETTY LADY MARIA´ |
|---|---|
| Půda | hlinito-písčitá, vzdušná, mírná vlhká |
| Počet kůsu na m2 | 5 - 7 ks |
| Stanoviště | polostín, stín |
| Použití | skalky, trvalkové záhony |
| Doba kvetení | VIII - X |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | bíla |
| Výška v květe | 50 cm |
| Výška v liste | 40 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -20 °C |
| Kontejner | 1 l |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 40 cm |
Popis
Charakteristika: Sasanka ´PRETTY LADY MARIA®´ kvete množstvím krásných květin od srpna do října. Na štíhlých stoncích se nesou květinové hlávky velké asi 5 cm. Květy jsou složeny z čistě bílých lupenů a střed zdobí na hustě uspořádány žluté tyčinky se světle zeleným okem. Listy jsou hluboce stříhané, tmavozelené barvy. Dorůstá do výšky 40-50 cm.
Pěstování: Výborně se hodí na obruby osluněných či polostinných záhonů a její ideálními společníky jsou hortenzie či mrazuvzdorné fuchsie a astry. Sázíme ji do propustných, vlhkých a výživných půd.
Pěstování: Výborně se hodí na obruby osluněných či polostinných záhonů a její ideálními společníky jsou hortenzie či mrazuvzdorné fuchsie a astry. Sázíme ji do propustných, vlhkých a výživných půd.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
