Sasanka ´SEPTEMBER CHARM´ kont. 1 l
Okouzlující sasanka s velkými bledě růžové květy na dlouhých stoncích.
Sasanka ´SEPTEMBER CHARM´ kont. 1 l
Okouzlující sasanka s velkými bledě růžové květy na dlouhých stoncích.
Parametry a vlastnosti
| Botanický název | Anemone ´September Charm´ |
|---|---|
| Půda | hlinito písčitá, mírne vlhká |
| Počet kůsu na m2 | 5-7 ks |
| Stanoviště | sluneční |
| Použití | skalka, trvalkové záhony |
| Doba kvetení | VIII-X |
| Intenzita růstu | střední |
| Barva květu | růžová |
| Výška v květe | 80-100 cm |
| Výška v liste | 60 cm |
| Dostupnost | skladem |
| Mrazuvzdornost | -28 °C |
| Kontejner | 1 l |
Popis
Charakteristika: Veternica 'September Charm' je oceňována odrůda s růžovými květy se stříbřitým nádechem a žlutými tyčinkami uprostřed. Květy mají 6 - 8 cm a nesou se na dlouhých stoncích, které elegantní tančí v podzimním vánku. Listy jsou hluboce střižené tmavozelené barvy. Dorůstá do výšky 80 - 100 cm. Sasanka patří mezi nejvyhledávanější trvalky kvetoucí v pozdním létě.
Pěstování: Výborně se hodí na obruby osluněných či polostinných záhonů a její ideálními společníky jsou hortenzie či mrazuvzdorné fuchsie. Sázíme ji do propustných, vlhých a výživných půd.
Pěstování: Výborně se hodí na obruby osluněných či polostinných záhonů a její ideálními společníky jsou hortenzie či mrazuvzdorné fuchsie. Sázíme ji do propustných, vlhých a výživných půd.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
