Semena - AKSAMITNÍK VZPŘÍMENÝ ´TAISHAN´ MAXI F1

Novinka

Bohatě kvetoucí aksamitník s velmi velkými kulovitými květy různých barev.

 
Botanický název:
Tagetes erecta
Obj. číslo:
11239
Dostupnost
skladem
 
Cena s DPH:
79 Kč
Cena bez DPH:
69 Kč
-+

Semena - AKSAMITNÍK VZPŘÍMENÝ ´TAISHAN´ MAXI F1

Bohatě kvetoucí aksamitník s velmi velkými kulovitými květy různých barev.

Parametry a vlastnosti

Doba kveteníVII - X
Stanovištěsluneční
Půdapropustná, výživná
Výška25 - 30 cm
Použitízáhon, květináč
Vzdálenost mezi rostlinami25 cm

Charakteristika a pěstování

Charakteristika: Aksamitník patří mezi nejznámější letničky, které známe i pod názvem afrikánky nebo smraďošky. Květy kolem sebe šíří specifickou vůni, která přirozeně odpuzuje škodlivý hmyz. Kvete velmi dlouho, květy se tvoří neustále během celé sezóny. Kultivar 'TAISHAN' se vyznačuje velmi velkými plnými květy kulovitého tvaru, které vyrůstají na pevných stoncích. V balení je směs žlutých, citrónově žlutých a oranžových květů. Listy jsou střiženy, tmavé zelené barvy.

Pěstování: Semena aksamitníku vyséváme ve skleníku v termínu od poloviny března do poloviny dubna, do venkovního záhonu ji vyséváme od poloviny dubna až do konce května. Dbáme na pravidelnou zálivku. Rostliny přesazujeme po 5-6 týdnech po vysetí. Aksamitník má v oblibě slunné stanoviště, případně polostín a vyžaduje propustný zahradní substrát. Odstraňujeme odkvetlé květy, abychom podpořili dlouhé kvetení. Balení obsahuje 15 semen.

Foto

Nejdůležitější novinky přímo na váš email

Ziskejte zajímavé informace vždy mezi prvními

Vaše osobní údaje (email) budeme zpracovávat pouze za tímto účelem v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Souhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, který vám zašleme na váš email. Souhlas můžete kdykoliv odvolat písemně, emailem nebo kliknutím na odkaz z kteréhokoliv informačního emailu.