Štovík krvavý ´RED STRIPE´ kont. 1 l
Štovík se svěžími listy s výraznou červenou žilnatinou do polévky nebo salátu.
Štovík krvavý ´RED STRIPE´ kont. 1 l
Štovík se svěžími listy s výraznou červenou žilnatinou do polévky nebo salátu.
Parametry a vlastnosti
| Dostupnost | skladem |
|---|---|
| Mrazuvzdornost | -25 °C |
| Vzdálenost mezi rostlinami | 20 cm |
| Výška | 15 -20 cm |
| Botanický název | Rumex sang. ´Red Stripe´ |
| Půda | humózní, propustná |
| Stanoviště | sluneční, polostín |
| Použití | léčivá bylina, koření |
| Intenzita růstu | rychle rostoucí |
Popis
Charakteristika: Štovík 'RED STRIPE' je oblíbená bylina se svěžími zelenými listy s nápadnou žilnatinou, které mají nenapodobitelnou kyselou chuť. Využívají se zejména v kuchyni, v níž používáme zejména čerstvé listy do polévky, jako přílohu ke špenátu či na dochucení drůbežího masa a ryby. Listy šťovíku kyselého mají pozitivní účinky proti pálení žáhy.
Pěstování: Šťovík není náročný na půdu, dokáže růst téměř kdekoliv. Upřednostňuje polostinné stanoviště. Může být pěstován i v květináči za oknem.
Pěstování: Šťovík není náročný na půdu, dokáže růst téměř kdekoliv. Upřednostňuje polostinné stanoviště. Může být pěstován i v květináči za oknem.
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
