- Úvod
- >>
- Okrasné keře
- >>
- Tavola velkolistá ´DART´S GOLD´ 20-30 cm, kont. 2,5 l
Tavola velkolistá ´DART´S GOLD´ 20-30 cm, kont. 2,5 l
Středně velký nenáročný keř svěží zeleně žluté barvy s bílými kulovitými květy.
Tavola velkolistá ´DART´S GOLD´ 20-30 cm, kont. 2,5 l
Středně velký nenáročný keř svěží zeleně žluté barvy s bílými kulovitými květy.
Parametry a vlastnosti
| Šířka | 1 - 1,5 m |
|---|---|
| Výška | 1,5 - 2 m |
| Botanický název | Physocarpus opulifolius ´Dart´s Gold´ |
| Půda | všechny typy půd |
| Stanoviště | sluneční, polostín, stín |
| Doba kvetení | VI |
| Barva květu | bíla |
| Dostupnost | skladem |
| Kontejner | 2,5 l |
| Prodejní velikost | 20-30 cm |
Popis
Charakteristika: Tavola 'DART'S GOLD' roste jako kompaktní keř, který se vyznačuje výraznými listy, díky kterým je v zahradě nepřehlédnutelný. Na jaře jsou listy žlutě zelené, v létě sytě zelené a na podzim se okraje listů zbarvují do červena. Kvete velmi bohatě drobnými květy. Roste do výšky 1,5 až 2 m a přibližně stejné šířky. Kombinujeme ho s kultivary jiných barev, aby vytvořil zajímavý kontrast. Může být vysazován jako solitér nebo jako živý plot.
Pestovanie: Tavoľa je nenáročný opadavý ker, ktorý dokáže rásť aj v pôde chudobnej na živiny. Vysádzame ho do priepustnej záhradnej pôdy na slnko alebo do polotieňa. Striháme ho na jar po skončení mrazov a v letnom termíne (jún - august).
Pestovanie: Tavoľa je nenáročný opadavý ker, ktorý dokáže rásť aj v pôde chudobnej na živiny. Vysádzame ho do priepustnej záhradnej pôdy na slnko alebo do polotieňa. Striháme ho na jar po skončení mrazov a v letnom termíne (jún - august).
Doporučujeme dokoupit
Naposledy viděno
